1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 12.04.2008, 16:00 h, Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Darko Novoselnik (Belišće)

Vedran Attias • subota, 12.04.2008.

Igrači Dinama još su jednom pokazali kako im je, u domaćoj ligi, 45 minuta dobrog nogometa dovoljno za bodove. Gosti su odigrali odličan prvi dio nakon kojega rezultat od samo 2:0 nikako nije bio realan jer su Modri trebali zabiti barem pet golova, no u nastavku smo gledali potpuno drukčiju utakmicu gdje je Dinamo bio podređena ekipa i jedva odnio bodove iz Čakovca...

Cicero Lima Pereira
46'
18
Dario Šoltić
84'
28
Saško Pandev
89'
7
70'
Zvonimir Soldo

Dinamo je u Čakovec došao bez Balabana, Mandžukića i Drpića, a na klupi je trener Soldo ostavio Kocha i Modrića. Takav "šareni" sastav odlično je otvorio utakmicu i već nakon manje od jedne minute poveo. Čale je prošao po lijevoj strani i prizemnim centaršutem pronašao Vugrinca u sredini koji zabija za 0:1.

Iako bolji početak gosti nisu mogli poželjeti, nisu zagospodarili terenom kao što se moglo očekivati. Kako će teren biti vrlo sklizak i težak za igru vrlo su se brzo uvjerili Buljat i Bišćan koji su se u jednoj situaciji poskliznuli i tako pružili priliku Ratkoviću čiji udarac nije precizan.

Nakon dvije dvojbene situacije - prvo je Sammir srušen u jednom, pa zatim Kolić u drugom kaznenom prostoru, Dinamo je ipak pritisnuo domaćine i krenule su prilike. Modrima je trebalo 20 minuta, ali kada su proigrali - mreža domaćih trebala se zatresti nekoliko puta. Prvo se u 22. minuti Zurak osobno uvjerio kako je teren sklizak i lopta je došla Tadiću koji loše puca iz odlične situacije.

Samo četiri minute kasnije - novi zicer za goste. Tadić je ovoga puta asistent i lijepom loptom izbacuje cijelu domaću obranu i gura Vugrinca u zicera, no iskusni napadač pokušava driblingom proći Banovića što ne uspijeva i nova prilika Modrih propada. Nakon dva čista zicera Dinamo je povećao prednost.

Mikić je dao dobru dubinsku loptu Vukojeviću čiji centaršut odlazi u korner iz kojega Sammir direktno zabija za 0:2 u 33. minuti. Domaći se vratar žalio da je bio zaustavljen prekršajem, no dojam je kako je Banović istrčao "u nepoznato" i nije se snašao u gužvi.

Već u 36. minuti Mikić nabacuje na glavu Tadiću, a ovaj sa samo tri-četiri metra puca pored gola. U posljednjoj minuti prvog dijela Modri su imali još jednu sjajnu priliku. Buljat je nabacio s desne strane, a Vugrinec uspio vratiti povratnu Sammiru čiji udarac od sigurnog gola s gol crte spašava Bratković. Sve u svemu, sjajnih prvih 45 minuta Dinama nakon kojih rezultat 0:2 nikako nije bio dovoljan pokazatelj snaga na terenu.

Tko bi rekao kako ćemo u nastavku gledati potpuno drukčiju utakmicu? Na početku nastavka Dinamo je imao dvije dobre prilike, no onda je "od nikuda" došao pogodak domaćih. Darmopil je odlično odapeo s više od 20 metara i pogodio gornji kut gola Kelave za 1:2 u 54. minuti. Nevjerojatno je kako je taj pogodak utjecao na igrače Dinama koji su nakon tog pogotka "nestali" s terena.

Domaći igrači osjetili su kako je klub iz Maksimira ranjiv te su krenuli po novi pogodak. Ratković je zaprijetio iz istog kornera otkuda je Sammir zabio drugi pogodak, ali njegov korner završio je na okviru gola gostiju. Mladi vratar Dinama, koji je do tada bio praktički bez ocjene, do kraja utakmice pokazao je kako na njega u klubu itekako mogu računati. Prvo je obranio udarac Eliomara iz vrlo dobre situacije, a u 60. minuti skrenuo je udarac Georgievskog u prečku.

Međimurje je pritisnulo goste i domaći su igrači stalno prijetili iz prekida. Ratković je dva puta silovito odapeo iz velike udaljenosti, no njegovi su udarci prošli preko gola. Što se utakmica bližila kraju, Dinamo je bio sve bolji, odnosno bolje rečeno - Međimurje je padalo. POsljednju odličnu priliku domaći su imali u 77. minuti kada se Babić okrenuo u šesnaestercu i pucao, ali vratar Dinama danas je bio odličan.

Do kraja, Modri su mogli riješiti utakmicu i ne strahovati za pobjedu do posljednje sekunde. Šokota, koji je ušao malo prije, u 88. minuti pripremio je novog zicera Tadiću, no ovaj umjesto udarca - dodaje u sredinu nikome. Dinamo je izdržao posljednje minute i odnio sva tri boda iz Čakovca. Modri su obranili naslov prvaka čak šest kola prije kraja i tako je Zvonimir Soldo osvojio prvi trofej kao trener. Igrači su nakon posljednjeg sučevog zvižduka proslavili naslov prvaka sa svojim navijačima, a i domaća publika pljeskom je nagradila nove/stare prvake Hrvatske.