1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 12.04.2008, 16:00 h, Zadar, Stanovi, gledatelja: 4500
Suci: Hrvoje Kurtović (Osijek), Ivan Keškić (Vinkovci), Nikola Antolović (Našice

Sanja Čalić • subota, 12.04.2008.

U zanimljivom dvoboju na Stanovima koji je bio obilježen sjećanjem na tragično preminulog Hrvoja Ćustića, Hajduk je uvjerljivo nadigrao Zadrane (1:3) čiji obrambeni red nije odigrao na uobičajenoj razini, što su kaznili Rukavina i Cernat. Ipak, poraz domaće momčadi pogotkom iz jedanaesterca ublažio je u 78. minuti Mitrović

Josip Modrić
60'
27
Marko Rašo
72'
11
Jure Jerbić
89'
Robert Jarni

Niti kiša koja je neumoljivo padala tijekom čitavog prvog poluvremena nije spriječila mnogobrojne gledatelje da na Stanove dođu još jednom odati počast preminulom Zadrovom igraču. Momčad Zadra po prvi je put nakon velike tragedije nastupila na svom terenu, i to u posebno dizajniranim dresovima s Ćustićevim imenom na leđima, te brojem 24 na prednjem dijelu dresa, a počast su Ćustiću odali i nogometaši Hajduka istrčavši na travnjak u majicama s Ćustićevim imenom. Glasnim pljeskom publike popraćena su i dva Torcidina transparenta kao i skandiranje imena Zadrovog pokojnog igrača.

Slika 3 od 4.

Unatoč teškom i skliskom terenu gledatelji su mogli svjedočiti vrlo zanimljivoj utakmici u kojoj je Hajduk već od prvog sučevog zvižduka preuzeo inicijativu u igri, stoga je čuvar zadarske mreže Subašić od samog početka imao podosta posla, no svojim je vrlo dobrim intervencijama, poput one u trećoj minuti kad je zaustavio opasan pokušaj Andrića, spriječio vrlo rano vodstvo gostiju. Ipak, kako je i najavljivano iz njihova tabora, Zadrani su također krenuli napadački u susret, no kako rane prouzrokovane tragedijom nisu zacijelile, snažnijem Hajduku nisu mogli, unatoč velikoj želji, ravnopravno parirati.

Slika 2 od 3.

Pokušavali su Zadrani ugroziti mladog Hajdukovog vratara Varvodića udarcima Eleza, Župana i Tomasova koji je u 16. minuti i imao vrlo izglednu priliku, no mnogo su konkretniji na drugoj strani bili Splićani. Najprije se Kalinić našao oči u oči sa Subašićem, no zadarski je vratar vrlo dobro reagirao, a potom je u 19. minuti na asistenciju Rubila goste u vodstvo doveo Rukavina (0:1).

Slika 1 od 2.

I nakon postignutog pogotka nastavljena je Hajdukova dominacija, sjajnu je priliku za povećanje vodstva propustio i Gabrić čija je lopta sijevnula uz samu vratnicu, no pogrešku Zadrove obrane iskoristio je u 32. minuti ponovno Rukavina (0:2), ovog puta na izvrsnu asistenciju Kalinića koji je prilično namučio zadarski obrambeni red. Splićani su tako, potpuno zasluženo, na odmor otišli s pozitivnim rezultatom.

Novu pogrešku zadarske obrane, točnije Puljićevu, Hajduk je kaznio po samom povratku iz svlačionica kad je Kalinić ponovno odigrao ulogu asistenta, te je Subašić u 49. minuti bio primoran izvaditi loptu iz svoje mreže, ovog puta nakon pogotka Cernata (0:3). Veliko vodstvo dovelo je do malog opuštanja u splitskim redovima, te su Zadrani, poglavito nakon ulaska mladog Raše, na trenutak živnuli.

Upravo je Rašo u 76. minuti pao u Hajdukovom šesnaestercu, a iznuđeni je jednaesterac precizno realizirao Mitrović postigavši počasni pogodak za Zadrane (1:3). Pred sam kraj dvoboja u kojem je Hajduk zasluženo slavio, akterom utakmice poželio je postati i mali pas koji je gledateljima izmamio osmijeh na lice prezentiravši svoje nogometno umijeće.