Real korak do obrane naslova

Vedran Attias • nedjelja, 13.04.2008.

Šest kola prije kraja Primere možemo reći kako je prvenstvo riješeno - Real je minimalnom pobjedom nad Murcijom ostavio Barcelonu na minus devet i zaista bi se trebalo dogoditi čudo, najprije u igri Barcelone, da momčad iz glavnog grada ne obrani naslov prvaka...

Zanimljiv rezultat vidjeli smo u Sevilli gdje je Betis, nakon tri pobjede zaredom, doživio poraz od Levantea kojem je ovo druga gostujuća pobjeda u cijeloj sezoni. Posebno zanimljivo je što je pobjeda gostiju - potpuno zaslužena. Uvjerljivo posljednji gosti imali su više loptu, više udaraca i, jednostavno, bili su bolji. Pobjednički pogodak vidjeli smo u 54. minuti kada je, nakon prodora Fuega po desnoj strani, Leon loptu smjestio u mrežu domaćih. Ako se netko još uopće sjeća kako Marko Babić "igra" u Betisu, samo informacija kako nije konkurirao za sastav.

Solidnom danu gostiju pridonijele su i pobjede Osasune kod Espanyola odnosno Seville na Mallorci. Espanyol je bolje krenuo u utakmicu i zaprijetio preko Valda, no mreža gostiju se nije zatresla. Zato se vrlo brzo zatresla domaća. Nažalost za 30.000 domaćih navijača, u 30. minuti domaći vratar Kameni poklonio je gol gostima. Punal je izveo slobodni udarac, a Kameruncu je lopta ispala točno na nogu Astudillu koji prihvaća poklon i zabija pobjednički gol.

U najefikasnijoj utakmici kola, Sevilla je s 3:2 svladala Mallorcu. Podjednaki prvi dio bolje su završili gosti i preko Renata poveli na samom kraju prvih 45 minuta, no tek što su igrači izašli na teren u nastavku - domaći su izjednačili. Guiza je iz blizine zakucao loptu u mrežu Palopa. Dvadeset minuta su domaći izdržali u egalu, ali onda su opet pokleknuli.

Daniel Alves izveo je slobodni udarac na glavu Kanoutea koji ovakve prilike ne propušta i gosti su u 66. minuti ponovno poveli. Deset minuta kasnije - utakmica je bila riješena. Diego Capel je nakon kornera uposlio Daniela Alvesa, a asistent drugog pogotka zabija s 20 metara za 1:3. Počasni pogodak domaći su zabili u 90. minuti kada je Webo dobro skočio na centaršut Aranga.

Atletico Madrid još je jednom pokazao kako nisu velika momčad i ispustili su bodove u zadnjim sekundama susreta. Mora se naglasiti kako gosti nisu baš pobjedu niti zaslužili, no držali su tri boda minutu prije kraja. Valladolid je mogao povesti već u prvim minutama, no odličan udarac Fernandeza isto tako brani Leo Franco. Gosti su ubrzo odgovorili preko Simaoa, no i to je bilo neuspješno.

Gosti su ipak poveli u 70. minuti kada je obrana domaćih prvo nakratko otklonila prijetnju kada su blokirali Forlana, no lopta je došla do Maxi Rodrigueza koji lijepim udarcem pogađa desni donji kut. Kada su gosti već upisali tri boda, a domaći se navijači pomirili s porazom - Ogbeche odlično reagira na centaršut Sancheza i postavlja konačnih 1:1.

Deportivo je nastavio sa sjajnim predstavama i upisao laganu pobjedu na Riazoru protiv Athletica. Nakon pola sata igre Coloccini zabija za 1:0, a u 64. minuti Sergio, s bijele točke, udvostručuje vodstvo Depora. Konačnih 3:0 djelo je Kasmirskog deset minuta prije kraja. Getafe nije uspio kod kuće pobijediti Zaragozu. Domaći su zadnjih 20 minuta imali igrača više kada je isključen Matuzalem, no nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost i Laudrupova se momčad mora zadovoljiti bodom.

Real je odigrao prilično lošu utakmicu na Bernabeu protiv pretposljednje Murcije. Istini za volju, brutalan start Miguela Torresa za koji je već u 20. minuti susreta dobio izravan crveni karton nikako nije pomogao Schusterovoj momčadi. U prvom dijelu, osim čak pet žutih kartona i nekoliko netočnih udaraca Reala, nismo vidjeli skoro ništa.

U nastavku - ista slika, ali u 59. minuti Realu se posrećilo. Po tko zna koji puta ove sezone, Sneijder je svojim potezom donio Realu pobjedu. Lopta je nakon gužve u šesnaestercu gostiju došla do Nizozemca koji ju s 13-14 metara šalje u desni gornji kut Carinijevog gola. Čim je Real zabio gol, Schuster je zatvorio utakmicu i ubacio Salgada umjesto Robinha. Gosti su do kraja pokušavali doći do pogotka, ali nisu došli niti blizu, a Real je sačuvao minimalnu pobjedu i tako upisao tri vrlo bitna boda za obranu naslova.

Utrku za treće mjesto nastavljaju Barcelona i Villarreal. Ne, nije pogreška u tipkanju - utrka se vodi za treće mjesto jer ne može se reći kako ove momčadi vode utrku za drugo mjesto budući da niti jedna momčad ne može nikoga pobijediti! Igru "mi možemo loše, a mi još lošije" klubovi su nastavili i ovaj vikend. Barcelona je čak uzela bod Recreativu, a Villarreal nije uspio niti to, no kao olakotnu okolost možemo im uzeti kako su imali teško gostovanje kod Almerije.

Kako će nedjelja biti loš dan Villarreala "najavio" je vratar Lopez u 18. minuti kada je srušio Crosasa u kaznenom prostoru, a sudac dosudio penal i crveni karton. Napadač Rossi napustio je igru, a na vrata stao Carlos, no mogao je talijanski napadač braniti udarac s jedanaest metara. Naime, Negredo lijevom nogom (možda je desnjak, nap.a.) šalje loptu visoko preko gola i ostaje 0:0. Domaći su bili puno bolja momčad i potpuno su zasluženo došli do sva tri boda pet minuta prije kraja kada je Acasiete iz blizine poslao loptu u mrežu.

Primera, 32. kolo: Betis - Levante 0:1, Espanyol - Osasuna 0:1, Mallorca - Sevilla 2:3, Valladolid - Atletico Madrid 1:1, Deportivo - Athletic Bilbao 3:0, Getafe - Zaragoza 0:0, Real Madrid - Murcia 1:0, Almeria - Villarreal 1:0