1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 16.04.2008, 16:30 h, Zagreb, Kranjčevićeva
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Robertino Dujela (Zadar), Marin Ivanković (Split)

Zagreb - Međimurje: Ibričić majstorski, Pejić pratio

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.04.2008.

Odličnu predstavu odigrali su nogometaši Zagreba pred domaćom publikom protiv posljednjeg Međimurja. Senijad Ibričić već je u prvome poluvremenu postigao hat trick, u drugome je poluvremenu postigao još jedan pogodak, a u listu strijelaca se dva puta upisao i Miroslav Pejić. U 6:1 pobjedi Zagreba Međimurje je stvorilo tek nekoliko poluprilika...

Josip Škorić
46'
7
Josip Jurendić
46'
2
Marin Oršulić
46'
Antun Grizelj
46'
18
Dario Šoltić
46'
3
Franjo Pintarić
67'
Miljenko Dovečer

Pjesnici su u utakmicu od samoga starta krenuli angažiranije i aktivnije. Prvu su priliku stvorili već u 4. minuti kada je Ivan Parlov dodao za Pejića koji loptu prosljeđuje do Tomislava Labudovića, a on akciju završava udarcem pored gola. Dvije minute kasnije i udarac Senijada Ibričića odlazi pored vrata Banovića.

Zagrebove su se akcije uglavnom kretale po desnoj strani na kojoj su najraspoloženiji bili Ibričić, Parlov, Labudović i Mario Brkljača. U 12. minuti baš je Brkljača uz pomoć Parlova stvorio odličnu priliku za Ibričića. Zagrebova se desetka oslobodila svog čuvara, pri tome ga je Renato Šaka srušio u šesnaestercu i sudac je istoga trena dosudio kazneni udarac. Izvođač je bio sam Ibričić koji je sigurno matirao vratara gostiju.

Već tri minute kasnije Ibričić povećava vodstvo na 2:0. Igrači Međimurja vratili su loptu svojoj zadnjoj liniji, brži i spretniji od Mateja Krišta bio je sjajni Ibričić koji se potom malo izvukao na desnu stranu šesnaesterca i mirno poslao loptu u suprotni kut vratara Međimurja. Nakon drugoga pogotka igra se malo smirila, a ponovno su "bijeli" živnuli u periodu između 29. i 34. minute. Prilike su propuštali dva puta Mario Čutura, Pejić i Ibričić.

U tom periodu Međimurje je stvorilo i prvu svoju koliko toliko ozbiljniju priliku na utakmici. Udarac Krišta Safet Nadarević čisti ispred svojih vrata. I u 37. minuti ponovno Nadarević glavom uklanja opasnost ispred Stojkića. No u istoj minuti gosti ipak dolaze do pogotka, pokazalo se na kraju i svog jedinog na susretu. Slobodni udarac sa 25 metara izveo je Josip Milardović i pogodio u desni gornji kut kapetana Zagreba.

Dvije minute kasnije ponovno smo vidjeli jedan pogodak. Ovoga puta za "bijele" je slobodni udarac izveo Čutura, Nadarević je glavom spustio za Ibričića koji je efektno nanizao tri protivnička igrača i sigurno postigao svoj treći pogodak. Do kraja poluvremena tek se Ivan Babić u jednoj prilici našao pred Stojkićem, a na suprotnoj je strani Banoviću zaprijetio ponovno Ibričić.

Odmah na početku drugoga poluvremena trostruka zamjena u redovima Pjesnika. Kapetan Stojkić na golu je svoje mjesto prepustio Josipu Škoriću, umjesto Marka Kartela ušao je Marin Oršulić, dok je Josip Jurendić zamijenio Labudovića. I usprkos zamjenama Zagrebaši nastavljaju sa akcijama i prilikama. U drugoj minuti nastavka Bratković griješi, Ibričić dolazi do lopte, dodaje za Čuturu na lijevu stranu, a on loptu šalje na desno za Pejića kojemu iz same blizine nije teško pogoditi.

U 53. minuti Milardović pada pored Pejića u šesnaestercu domaćina no sudac pokazuje na nastavak igre. Dvije minute kasnije Ibričić stiže do svoj četvrtog pogotka. Akciju je započeo Oršulić koji je loptu na lijevo dodao za Čuturu, a on je baš kao i Pejiću točno dodao za "bijelu" desetku i 5:1. U 64. minuti Jurendić je izbjegao zaleđe, dodao za Oršulića koji je silovito pucao, ali samo u ruke Banovića.

Novi pogodak za svoju momčad i svoj drugi Pejić postiže u 65. minuti. Nakon što je prevario svoga čuvara pucao je lagano, ali precizno iznad vratara gostiju koji je već bio u padu. Zoran Ratković imao je sjajnu priliku za pogodak u 71. minuti kada je izveo slobodan udarac sa ruba šesnaesterca no tukao je iznad vrata. U 78. minuti na isti je način jednu obećavajuću akciju na suprotnoj strani okončao Parlov.

Jedini žuti karton na susretu zaradio je stoper Zagreba Josip Mikulić nakon nepotrebnog prekršaja na polovici gostiju. Do kraja su Zagrebaši imali vidljivu terensku inicijativu, ali kao da su bili zadovoljni pruženom igrom i rezultatom. Kako i ne bi kada su u današnjih 90. minuta pokazali sve o čemu u pohvalnom kontekstu uvijek priča Miroslav Blažević. Čakovčani se nisu došli braniti, pogodak Milardovića možda je i najljepši na susretu no protiv ovako raspoloženog Zagreba teško da su mogli više.