Marijan Buljat 68'
Dinamo

Zadar – Dinamo: Golijada na Stanovima

Sanja Čalić • subota, 19.04.2008.

Dinamo je u vrlo atraktivnoj utakmici iskoristio svoju dominaciju terenom i uvjerljivo osvojio tri boda, nadigravši Zadrane (2:5) u susretu u kojem su napadači bili prilično raspoloženi, budući da su po dva pogotka upisali Terkeš, Tadić i Vugrinec

Dragan Župan
45'
5
Josip Modrić
80'

Mihael Mikić
70'
Zvonimir Soldo

Prekrasan dan u Zadru i gostovanje prvaka Hrvatske izmamilo je na Stanove oko 4.500 gledatelja koji su mogli uživati u vrlo zanimljivoj i atraktivnoj utakmici koja nije sa sobom nosila rezultatski imperativ ni za jednu momčad. Dinamo su u Zadar dopratili i njegovi navijači koji su tijekom dvoboja, skandirajući ime Hrvoja Ćustića, zaradili veliki pljesak mnogobrojne zadarske publike.

Trener Dinama Zvonimir Soldo susret je započeo s ponešto izmijenjenom početnom jedanaestoricom u kojoj nije bilo Kocha, Bišćana, Mikića, Vukojevića ni Mandžukića, koji zbog ozljede prsta nije ni doputovao u Zadar, dok su Zadrani, kako je i najavljivano, krenuli s dva napadača, Mitrovićem i Terkešom.

Već su početne minute nagovijestile vrlo zanimljiv dvoboj u kojem je postizanje pogotka bilo samo pitanje trenutka, a na njega se i nije moralo dugo čekati. Nakon što nije nekoliko minuta ranije iskoristio jednu priliku, vrlo raspoloženi Tadić u 13. se minuti za to iskupio te je na asistenciju razigranog Etta, koji je mnogo problema Zadranima stvarao na desnom boku, doveo Dinamo u rano vodstvo (0:1).

Dinamo je od početka nametnuo Zadranima svoj ritam igre, a njihova je terenska inicijativa vrlo skoro ponovno urodila plodom, kada su, nakon Kelavine obrane Mitrovićevog udarca, kontru izrežirali Modrić i Etto posluživši u 24. minuti ponovno Tadića koji je povisio vodstvo zagrebačke momčadi (0:2). Dvostruki se strijelac Dinama uskoro ponovno našao u Zadrovom šesnaestercu u vrlo izglednoj prilici, no njegov je udarac iz neposredne blizine izvrsnom intervencijom obranio Subašić.

Ipak, Zadrani su se pred kraj prvog dijela uspjeli vratiti u igru, budući da je u 41. minuti lopta u kaznenom prostoru pogodila u ruku Drpića, a sudac Batinić bez puno razmišljanja pokazao je na bijelu točku. Precizan u izvođenju jedanaesterca bio je najbolji strijelac prvenstva Želimir Terkeš postigavši svoj 20. gol, a upravo je on nekoliko trenutaka prije odlaska na odmor ponovno zaprijetio Kelavi, no mladi Dinamov vratar uspješno je obranio njegov udarac, te je Dinamo u drugo poluvrijeme ušao s golom prednosti (1:2).

I drugi je dio započeo vrlo silovito, te su se u dvije minute mreže zatresle čak dvaput. Najprije je u 48. minuti Terkeš nakon Bilaverovog udarca pospremio glavom loptu u mrežu donijevši Zadru izjednačenje (2:2), no ono nije dugo potrajalo, već je samo minutu kasnije, u sljedećem napadu, Vugrinec postigao i treći pogodak za Modre (2:3). Zadrani su potom nastavili s malim pritiskom, tijekom kojeg je i najbolji pojedinac u zadarskim redovima Terkeš imao novu izvrsnu priliku, no Zadrove nade u mogući preokret pale su u vodu nakon što je u 61. minuti u svlačionicu poslan Bilaver zbog udaranja Vugrinca.

Nije dugo trebalo da Dinamo iskoristi prednost igrača više, te se u 68. minuti Buljat, nakon sjajnog prodora kroz zadarsku obranu, i sam upisao u strijelce (2:4), a njemu se već dvije minute kasnije pridružio ponovno Vugrinec koji je nakon Modrićevog udarca primorao Subašića na vađenje lopte iz svoje mreže (2:5). Tim su pogocima Dinamovi igrači uklonili i svaku trunku neizvjesnosti oko pobjednika ovog susreta, a do kraja dvoboja rezultat je ostao nepromijenjen.

T–Com Prva HNL, 30. kolo: Zadar – Dinamo 2:5