1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 19.04.2008., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 150
Suci: Petir (Kašina), Novosel (Vrbovec), Faletar (Bjelovar)
Josip Bonacin 35'
Šibenik

Međimurje – Šibenik: Gostima bodovi spasa

Ivana Strahija • subota, 19.04.2008.

Na nezanimljivom čakovečkom nogometnom dvoboju Šibenčani su minimalcem izborili tri boda. Rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, no Ivan Bulat pretraljavo izvodi penal u 69. minuti.

Cicero Lima Pereira
64'
24
Dejan Prijić
75'
18
Dario Šoltić
90'
Joško Kovač
58'
29
Ive Grgas-Grando
80'
15
Ante Bulat
90'
Ivica Kalinić

Susret u Čakovcu bio je interesantan tek glavnim akterima, Šibeniku i Međimurju, te dakako Interu i Cibaliji, koji skupa tavore na dnu ljestvice. Stoga se i pričalo o "poticajima" za Čakovčane, koje su navodno pripremili u Zaprešiću i Vinkovcima, no to ipak spada u neke druge, nenogometne, domene.

Utakmicu su bojkotirali i gledatelji, kojima se nakon 6:1 iz Zagreba nije dalo dolaziti na stadion Mladosti, pa smo u gledalištu nabrojili svega stotinjak duša. Ni Šibenik nije imao potporu gledateljstva, pošto najavljenih 75 navijača ipak nije pronašlo put do centra Čakovca.

Gostima je trobod trebao za pokušaj izbjegavanja kvalifikacija za ostanak, dok je domaćima, osim pozitivnije bilješke povjesničara, u teoriji bilo svejedno. Ipak, domaći je trener Dovečer najavio strogo selekcioniranje igračkog kadra, pa su i oni trebali dati 100 posto.

Na žalost, ni jedan klub na dobro održavanom travnjaku čakovečkog stadiona nije pokazao htijenje ili žar. Koliko je miroljubiv susret bio najbolje govori podatak kako sudac Petir nije ni u jednom navratu trebao izvaditi kartone iz džepa.

Utakmicu pokušajem otvara Milardović, no mnogo je zanimljivija prilika Šibenčana u 17. minuti, koja je zorno pokazala sve slabe točke čakovečkog sastava. Naime, domaći je Georgijevski sasvim besmisleno dodao loptu gostujućem Jambrušiću, koji u sprintu stiže do kaznenog prostora domaćina i potom upućuje nisku loptu za dobro postavljenog Gabriela, ali je na vrijeme presreće vratar Banović.

U 35. minuti po prvi se, i jedini put, ljudski semafor u liku i djelu Ivana Ištvanovića – Škore diže i mijenja rezultat u – 0:1. Vitaić je neometen Georgijevskim centrirao za Bonacina, koji pogađa mrežu vratara Banovića, premda je Bratković pored njega mogao barem pokušati to spriječiti.

Do kraja poluvremena tek topovski pogodak Kolića u glavu suigrača Ratkovića, od kojeg je ovaj jedno vrijeme proveo u horizontali.

Šibenčani u drugom dijelu nisu igrali bajno, no domaće je Međimurje dodatno palo, pa na oko izgleda kao da su gosti mnogo bolji i angažiraniji no u prvom dijelu.

Istina je da tek od 67. minute, kad je odgovornost za napad Šibenika na sebe preuzeo Jambrušić, možemo gostima pisati terensku inicijativu, no i to na svega desetak minuta. Prvo je Jambrušić probio u 16-terac Međimurja, gdje ga zaustavlja Zurak, da bi dvije minute kasnije Jambrušić učinio isto, no ovaj ga put, po mišljenju suca Petira, prekršajem zaustavlja vratar Banović, pa Šibenčani postavljaju loptu na bijelu točku.

Na žalost, penal vrlo traljavo izvodi Ivan Bulat, što Banović vrlo lako brani, a Šibenčani propuštaju savršenu priliku za uvjerljiviju pobjedu.

Do kraja susreta još jedna prilika Jambrušića, ali i umalo katastrofalna reakcija Granda, koji je skoro pogodio vlastiti gol.

I HNL, 30. kolo: Međimurje – Šibenik 0:1 (0:1)