1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 19.04.2008., Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 800
Suci: Šimčić (Koprivnica), Vukušić (Zagreb) i Lončar (Virovitica)
1:0 Varaždin
Varaždin

Inter - Varteks: Kukec pogodio za tri boda

Kristian Hohnjec • subota, 19.04.2008.

U ne pretjerano sadržajnom susretu nogometaši Intera pobijedili su Varteks 1:0 i tako stigli do esencijalnih bodova u borbi za ostanak u elitnom društvu. Trenutak odluke zbio se u 77. minuti, kada je vratar Cvančić srušio Iliju Sivonjića...

Tomislav Ceraj
39'
21
Mijo Nađ
73'

Domagoj Verhas
78'

Dražen Besek

Milivoj Bračun ni u pretposljednjem domaćem susretu sezone nije želio riskirati. Standardno opreznu formaciju u špici su predvodili Vidović i Sivonjić. Varteks je susret započeo s Hrmanom u ulozi kapetana, a bez prvog vratara Danijela Mađarića.

Ono što smo po sunčanom i vjetrovitom vremenu gledali u prvom poluvremenu opravdano se može nazvati nogometnom anti-propagandom. Malo trke, još manje kombinatorike i prigoda. Inter u prvih 45 minuta nije pošteno zapucao prema vratima Cvančića. Najkonkretniji je nakon kornera bio Jonjić, ali njegov je prizemni udarac vratar Varaždinaca lakoćom obranio.

Varteks je najbliže pogotku došao u 26. minuti. Hrman je uputio centaršut iz slobodnog udarca kraj desne aut linije, lopta je na putu do gola nekog okrznula i završila na vratnici već savladanog Šarlije. Iz slobodnjaka pokušao je i Mario Lučić, no njegov je udarac s 30 metara vratara Intera obranio. Značajno bolji i dinamičniji nastavak otvorio je Cavrić neuspješnim volejem. Inter je u tim trenucima preuzeo inicijativu, a gotovo sve akcije događale su se po desnoj strani, gdje je zapaženo igrao ušli Tomislav Ceraj.

U 57. minuti Davor Kukec prebacio je živi zid, ali udarac je preslab i Cvančić uspijeva uhvatiti loptu. Nedugo zatim Inter je stvorio svoju najbolju priliku do tog trenutka. Ceraj je još jednom ušao u kazneni prostor, Vidović je odigrao povratnu loptu za Krišta, čiji prizemni udarac sa 18 metara odlazi pored vratnice.

Zaprešićani su svoju premoć ipak uspjeli naplatiti u 77. minuti. Cvančić je nepotrebno izašao s vrata i na 15 metara od gola srušio Sivonjića. Siguran s bijele točke bio je Davor Kukec - 1:0. Bez režisera Mumleka Varteks nije do kraja susreta uspio stvoriti pravu šansu, premda im je stupidnim isključenjem zbog odugovlačenja u 84. minuta pomogao Jonjić. Inter je tako i bez velike igre stigao do vrlo vrijednih bodova u borbi za ostanak.