1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 19.04.2008., Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2.000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Željko Grgec (Bistra), Ivica Grgić (Duga Resa)
Ivan Božić. 74'
Rijeka

Slaven Belupo - Rijeka: Riječani prekinuli koprivničku seriju

Goran Tomičić • subota, 19.04.2008.

Slaven Belupo i Rijeka su podijelili bodove u zanimljivom derbiju 30. prvenstvenog kola. Domaći su poveli preko Čavala, a konačnih 1:1 je postavio Božić. Rijeka je tako uspjela zaustaviti niz Farmaceuta od devet domaćih pobjeda...

Petar Bošnjak
71'
Zlatko Dalić

U četvrtoj minuti je Čaval lijepo centrirao, no ipak prebrzo za Šehića. Radman je prvi puta intervenirao u devetoj minuti, ali nije imao problema sa slobodnim udarcem Poljaka. Farmaceuti su mnogo bolje otvorili utakmicu, a Iveša je u 13. minuti lako zaustavio udarac Jerteca. Šehić je bio neprecizan minutu kasnije, a nekoliko minuta kasnije je Sharbini pokušao ugroziti Ivešu, ali domaći vratar je bio siguran.

Farmaceuti su lijepom akcijom u 19. minuti okrunili jako dobru igru. Sve je počelo od Šehića, a Delić je prekrasnom dugom loptom uposlio Čavala, koji se rutinski oslobodio čuvara i preciznim udarcem donio svojoj momčadi zasluženu prednost. Osam minuta kasnije je Čaval gotovo povisio izravno iz kornera, ali Radman je krajnjim naporom sačuvao svoju mrežu.

Sljedeća opasnost se opet dogodila pred vratima gostiju, no Radman je otklonio opasnost ispred Šehića. Rijeka je mogla izjednačiti u posljednjoj minuti prvog dijela, kad je Sharbini oduzeo loptu neopreznom Puriću, ali Šiklić je izbacio njegovu povratnu loptu.

Prvi dio je u potpunosti pripao domaćinu, ali u nastavku je Rijeka ipak bila nešto bolja, a Zlatko Dalić je napravio ključan potez uvođenjem Božića umjesto Štroka. U 49. minuti se dogodila jedina dvojbena situacija. Purić je u kaznenom prostoru zaustavio Sharbinija, a Svilokos potpuno ispravno nije ništa pokazao. Četiri minute kasnije je Radman lijepom reakcijom zaustavio odličan pokušaj Poljaka iz slobodnog udarca.

U 58. minuti je i Sharbini pokušao iz slobodnog udarca, no nije bio precizan. Kapetan Rijeke je opet pokušao izjednačiti 11 minuta kasnije, ali bio je u teškoj situaciji. Zasluženo izjednačenje stiglo je u 74. minuti, kad se Sharbini sjajno oslobodio čuvara na lijevoj strani i odlično pronašao Božića, a on je s pet metara lako postigao važan pogodak.

Bule je u 75. minuti zasluženo dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Čavalu, ali Svilokos je na isti način kaznio i borbenog domaćeg igrača jer je pokretom rukom tražio opomenu za riječkog napadača. U posljednjih desetak minute su obje momčadi imale priliku za pobjedu. U 83. minuti je Đalović loše pucao nakon asistencije Sharbinija, a četiri minute kasnije je opet Poljak bio opasan iz slobodnog udarca, ali Radman je spasio bod Rijeci. Obje momčadi su ovim rezultatom ostale u borbi za plasman u Kup Uefa.