Barcelona opet bez pobjede, katastrofa Seville

Goran Tomičić • nedjelja, 20.04.2008.

U 33. kolu Primere Barcelona je opet pružila Realu priliku za potvrdu naslova, dok je Almeria šokirala Sevillu. Betis je slavio u Madridu, a važnu pobjedu je izborila Zaragoza...

Barcelona u gradskom derbiju nije pobijedila Espanyol i madridski Real će imati novu priliku za povećanje prednosti na vrhu. U 24. minuti je Kameni sjajno zaustavio udarac Gudjohnsena, a minutu kasnije je Zamborotta pucao nekoliko centimetara kraj gola. Rijkaarovi igrači su bili dominantni, ali do kraja prvog dijela Kameni nije imao mnogo posla.

Messi je lijepo prošao u 47. minuti, no vratar Espanyola je sjajnom reakcijom zaustavio njegov odličan udarac. Već u sljedećem napadu je Kameni nogama obranio pokušaj Eto´a s desetak metara. Espanyol je mogao do pogotka u 64. minuti, ali je Zambrotta u posljednji trenutak otklonio opasnost ispred Ewerthona. Eto´o je u posljednjih dvadesetak minuta imao čak četiri prilike, ali nije se uspio upisati u strijelce.

Zaragoza je u dvoboju najvećih kandidata za ispadanje pobijedila Recreativo. Garcia je već u trećoj minuti donio važnu prednost domaćima, a Oliveira je povisio u 21. minuti. Recreativo je posljednju nadu izgubio 20 minuta kasnije nakon drugog žutog kartona Rubena. Oliveira je u 78. minuti postigao svoj drugi pogodak, a u posljednjih desetak minuta su Zaragozi isključeni Collado i Ayala, što više nije bilo važno.

U Madridu je Betis iznenadio Atletico, a time je najviše profitirao Racing, koji se još može nadati četvrtom mjestu. Juande je u 14. minuti bio precizan za vodstvo Betisa, koje je trajalo do pogotka Aguera u 26. minuti. Xisco je u 48. minuti vratio prednost Betisu, a pobjedu je u 66. minuti osigirao Capi. Marko Babić je ušao u 73. minuti.

Sevilla je neočekivanim domaćim porazom od Almerije umanjila izglede za nastup u Ligi prvaka. Alves je autogolom u 24. minuti šokirao svoje navijače, a Negredo je povisio u 47. minuti. Ortiz je 15 minuta kasnije postavio gotovo nestvarnih 0:3. Novi šok za Sevillu stigao je u 66. minuti, kad je Correira zaradio isključenje, a Negredo je postigao svoj drugi gol. Kanoute u 70. minuti nije iskoristio kazneni udarac, ali je tri minute kasnije ipak postigao počasni pogodak za Sevillu.

Primera, 33. kolo
Barcelona - Espanyol 0:0, Zaragoza - Recreativo 3:0, Atletico Madrid - Betis 1:3, Sevilla - Almeria 1:4.