1. Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 26.04.2008., HNK Cibalia, gledatelja: 1500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Šime Vukić (Rijeka), Diego Žudetić (Pula)
Davor Kukec 84'
Inter-Zaprešić

Cibalia - Inter: I druga meč lopta neiskorištena

Petar Plevnik • subota, 26.04.2008.

Nakon što su protiv Varteksa ostali praznih ruku, nogometaši Cibalije nisu iskoristili ni drugu meč loptu pred domaćom publikom. Iako su protiv gostiju iz Zaprešića bili bolja momčad, jedna neopreznost domaće obrane bila je dovoljna Interu da se u Zaprešić vrati neporažen...

Tomislav Radotić
46'
25
Ivan Baraban
69'

Rajko Vidović
46'
21
Mijo Nađ
61'

Domagoj Verhas
73'
Milivoj Bračun

Ni seznacionalna pobjeda proteklog vikenda u Splitu, ni dvoboj protiv izravnog konkurenta Intera, a ni ono što je hrvatskim ljubiteljima nogometa najčešće presudno - besplatan ulaz na istočnu tribinu vinkovačkog stadiona, nisu uspjeli privući više od 1500 gledatelja na susret Cibalije i Intera.

Trener domaćina Srećko Lušić od prve je minute poslao na teren ofenzivno orijentiran sastav, u kojem se, uz standardni napadački tandem Marijo Dodik - Željko Malčić, mjesta našlo i za mladog Adina Đafića, dok su se gosti sukladno najava prije svega orijentirali na očuvanje vlastitog gola.

Vinkovčani su od prve minute djelovali angažiranije, a kao posljedica takve igre stigla je i prva prigoda. Igrala se 15. minuta kada Malčić s desne strane ubacuje u 16-erac, a na udarac Dodika na prvoj vratnici odlično reagira Šarlija i spašava svoju momčad sigurnog pogotka.

Do zasluženog vodstva Cibalia je ipak stigla u 38. minuti. Bagarić je odlično izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, Šarlija tek uspio odbiti, a na odbijenoj lopti najbrži je Malčić, koji iz blizine potvrđuje zasluženo vodstvo Vinkovčana. Odličnu prigodu da dotuče goste vinkovački je napadač imao prije odlaska na odmor, kada se našao sam pred Šarlijom, no vratar gostiju ovaj put izlazi kao pobjednik.

Na odmoru trener gostiju Milivoj Bračun u svlačionici ostavlja češkog braniča Nesvadbu, umjesto kojeg u igru ulazi napadač Rajko Vidović. Stasiti je napadač samo 10 minuta kasnije pripremio dobru prigodu Iliji Sivonjiću, no mladi napadač gostiju za korak je prekratak na njegov ubačaj.

Tempo igre u drugom dijelu dodatno je pao, no i u takvim okolnostima Vinkovčani su sve dvojbe oko pobjednika definitivno mogli riješiti u 69. minuti, kada je obrana gostiju zaboravila na Dodika, na napadač domaćina sa svega pet metara puca glavom pored gola.

Promašaj Dodika na naplatu je stigao šest minuta prije kraja susreta. Kukec je s lijeve strane izveo slobodan udarac, a u gužvi vinkovačkog 16-erca najbolje se snalazi visoki branič gostiju Starčević, koji iz blizine pogađa za 1:1 i odnosi veliki bod u Zaprešić.