1. Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 26.04.2008., Rijeka, Kantrida, gledatelja: 4.000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Krmar (Zagreb), Munić (Bregana)
Duje Čop 5'
Hajduk

Rijeka - Hajduk: Hajduk se obranio

Bernard Jurišić • subota, 26.04.2008.

Hajduk je u Jadranskom derbiju na Kantridi obranio jedan bod i drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Splićani su još jednom pokazali da nemaju koncentraciju ni snagu za odigrati utakmicu od početka do kraja, jer su opet s igračem više dozvolili protivniku da postigne pogodak i spasi se poraza. Rijeka je kraj dočekala s devetoricom, a čini se da će na kraju zadovoljni biti i jedni i drugi...

Robert Jarni

Utakmicu je otvorio Rijekin kapetan Sharbini snažnim, ali nepreciznim udarcem u 5. minuti. Kao da je navijestio uzbuđenja na drugom kraju terena, koja su u istoj minuti rezultirala vodstvom gostiju.

Slika 2 od 3.

Kalinić se oslobodio trojice čuvara na 20 metara, vidio i uposlio samog Duju Čopa na rubu kaznenog prostora, koji ne oklijevajući sprema loptu u donji lijevi kut riječkih vrata za 0:1.

Četiri minute kasnije gosti su mogli i povećati prednost. Opet je Kalinić pobjegao Budicinu na 20 metara i snažno potegnuo prizemno prema daljem kutu, no lopta je prošla pored savladanog Radmana, ali i njegove desne vratnice.

Slika 3 od 4.

Od tog trenutka konce igre preuzeli su domaćini. U 14. minuti nakon kornera netko je u buketu igrača uputio loptu prema mreži, Balić je kapitulirao, ali na gol-liniji izjednačenje je spriječio Gabrić. U 23. minuti Đalović ostavlja loptu na udarac Sharbiniju s lijevog ruba kaznenog prostora, koji puca malo pored gola.

Trokut Sharbini - Škoro - Đalović u 27. minuti stvorio je najbolju prigodu za domaćine. Đalović je promašio gotovo nemoguće s četiri metra udaljenosti, no muku mu je malo olakšala podignuta zastavica pomoćnog suca. U 38. minuti Sharbini prolazi Maloču u splitskom šesnaestercu i traži Božića na prvoj vratnici, no Andrić spašava u posljednji trenutak.

Slika 4 od 5.

Andriću je pripao i posljednji pokušaj u prvom dijelu. Odlično izvedeni slobodni udarac Hajdukova kapetana od novog pogotka sprječava parada domaćeg vratara Radmana.

Drugo poluvrijeme nije donijelo velike prigode i dobar nogomet, ali uzbuđenja je ipak bilo. Kalinić je u 48. minuti nakon kornera Andrića volejem u petercu zapucao visoko preko gola i to je do završnih minuta bila najveća opasnost na obje strane. Hajdukovci su Riječane uspješno hvatali u zamke zaleđa, ali nisu pokazivali agresivnost prema naprijed.

Slika 1 od 2.

U 76. minuti Vučko ruši Rukavinu u naletu i zarađuje drugi žuti i isključujući crveni karton. Kao i više puta ove sezone, Splićane igrač više nije motivirao niti smirio, štoviše, "bili" još jednom nisu imali ideju kako materijalizirati brojčanu premoć.

Pobjedu su mogli zapečatiti nakon dvije gužve u 79. minuti ili iz Andrićevog slobodnog udarca koji je odsjeo na desnoj vratnici, no posljednje minute ipak su pripale domaćinu, koji je Hajdukovce s 10 igrača utjerao u vlastiti kazneni prostor.

Slika 5 od 6.

Najprije u 88. minuti prijete Đalović i Marčić, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade Anas Sharbini "provozao" Hajdukove veznjake i braniče na 20 metara i preciznim udarcem s ulaza u kazneni prostor izjednačava na ipak zasluženih 1:1.

Do kraja je i Čagalj zaradio drugi žuti i isključujući crveni karton zbog grubog starta na Maloči, a posljednji zvižduk dobrog suca Strahonje označio je na kraju možda i najrealnijih - 1:1.