1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 30.04.2008., Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2200
2:0 Zadar
Zadar

Slaven Belupo - Zadar: Na početku i kraju

Goran Tomičić • srijeda, 30.04.2008.

Slaven Belupo nije imao znatnijih problema pri osvajanju nova tri boda u utakmici zaostalog 27. kola. Zadrani su pali još u otvaranju utakmice, a zatim su Koprivničanci i potvrdili pobjedu od 2:0 u samoj završnici...

Petar Bošnjak
65'
Marijo Maruna
24'
25
Antonijo Ježina
46'
15
Antonio Tičak
84'
Dalibor Zebić

Krunoslav Jurčić je utakmicu počeo s dvojicom napadača, što se pokazalo dobitnom taktikom. Zadar je nastupio bez ozlijeđenog Subašića i bolesnog Terkeša.

Domaći su od početka krenuli ofenzivno, što su iskoristili u 12. minuti. Poljak je iz kornera pronašao Kresingera, čiji udarac glavom je Vuković uspio odbiti, ali samo do Šehića, koji iz blizine nije pogriješio.

Sedam minuta kasnije je Kresinger pao u kaznenom prostoru, a sudac Svilokos je bez mnogo razmišljanja pokazao žuti karton zbog simuliranja. Šehić se u 21. minuti lijepo oslobodio dvojice čuvara na rubu kaznenog prostora, ali nije bio precizan. Farmaceuti su i dalje bili mnogo bolji, ali sljedeća prilika je došla tek u 31. minuti, kad je Kresinger loše pucao nakon asistencije Delića.

Nakon toga je pao ritam igre i do kraja prvog dijela nije bilo posla za vratare. U drugih 45 minuta je priliku na vratima Zadra dobio i daroviti mladi reprezentativac Antonio Ježina.

Domaći strateg je u drugo poluvrijeme ušao s Jajalom umjesto Sopića. Slaven Belupo je opet počeo mnogo agresivnije i Šehić je u 60. minuti ostao sam pred gostujućim vratima, no Ježina se istaknuo dobrom reakcijom, a mladi Zadranin je bio siguran i četiri minute kasnije nakon lijepog prodora Jurića

Čaval je u 66. minuti uposlio Bošnjaka, ali on je s vrha peterca pucao kraj gola. Nekoliko minuta kasnije je Ježina zaustavio novi pokušaj Kresingera. Osam minuta prije kraja su domaći osigurali potpuno zasluženu pobjedu. Kresinger je u sredini pronašao Bošnjaka, čiji udarac je zaustavila greda, a odbijenu loptu je Čaval lako pospremio u mrežu.

Slaven Belupo je tako zadržao izglede za plasman u Kup Uefa, dok je Zadar i matematički osigurao ostanak.

T-Com 1. HNL, 27. kolo: Slaven Belupo - Zadar 2:0