1. Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 03.05.2008., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 200
Suci: Ljubičić, Grgić (Osijek), Lončar (Virovitica)
4:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Međimurje - Inter: Tko ne zabije, dobije

Ivana Strahija • subota, 03.05.2008.

Jalova inicijativa Zaprešićana početkom susreta, kad prilika za prilikom odlazi u nepovrat a sama sreća čuva međimurski gol netaknutim, kažnjena je do isteka 90. minute s visokih 4:0, što međimurske susjede Varaždince ostavlja u ligi, a Inter šalje u kvalifikacije.

Franjo Pintarić
46'
10
Antun Grizelj
83'

Bernard Gulić
46'

Domagoj Verhas
57'
20
Mario Rašić
63'
Milivoj Bračun

Skoro pola sata potpune prevlasti gostiju na stadionu Mladosti Interu nije donijelo ništa dobrog. Najveću je priliku imao Kukec na asistenciju Sivonjića u polukontri, kad se domaća obrana ne stiže vratiti, a valja spomenuti i priliku Jonjića odmah potom, koji iz blizine gola loptu šalje nebu pod oblake.

Sve propušteno Intera sankcioniraju domaći u 29. minuti, kad Ratković smješta odličnu loptu za Eliomara, koji je šalje u suprotni kut Šarlijine mreže, odličnim udarcem ljevicom. U akciji domaćina odmah zatim, koji su osokoljeni pogotkom krenuli otvoreno napadati, jako je ružno u kaznenom prostoru Zarešićana Krznar srušio Eliomara, no sudac Ljubičić, premda je stajao svega tri metra dalje, ne fućka penal za domaće.

Do kraja poluvremena još po prilika sa svake strane, prvo u 40. Kukec dodaje za Ceraja, koji pokušava iskoristiti nepažljivo istrčavanje vratara Banovića, no u tome ga sprječava Milardović, a zatim u 44. Eliomar, Ratković i Šoltić pokušavaju složiti nekakvu prijetnju, no obrana Intera odlučna je u namjeri da ih zaustavi.

Ako su se Zaprešićani i nadali u 15 minuta odmora da će Međimurci posustati, vrlo ih je uspješno demantirao mladi reprezentativac Pintarić, svega tri minute od početka poluvremena i svog ulaska u igru. On naime s 20-tak metara od zaprešićkog gola izvodi slobodni udarac i puca u živi zid, a odbijenu loptu spremno prihvaća i šalje pravo u mrežu, bez da je vratar Šarlija uspio trepnuti.

Još je jednu priliku, koju je bilo lakše zabiti nego promašiti, propušta Inter, kad Gulić s kojih 11 metara oči u oči s Banovićem ne uspijeva matirati visokog Međimurca. Zato desetak minuta kasnije Ratković zorno pokazuje kako se to radi.

On naime po lijevoj strani terena prolazi Iftića i Verhasa kao da ne postoje i s linije 16 metara poentira, a izraz na licu golmana Šarlije onaj je posvemašnje zbunjenosti. S 3:0 Inter više zbilja nije imao šanse, a da to podcrta, Međimurje zabija još jedan gol. Najbolji igrač utakmice Ratković nesebično dodaje za Babića, koji puca ali Šarlija odbija loptu, no na svoju nesreću pravo na nogu spremnog Eliomara, koji zna iskoristiti ponuđeno.

Konačnih 4:0 je i realni odnos snaga na terenu. Premda utakmica dviju najslabijih ekipa I HNL na stadion nije primamila zavidan broj gledatelja, oni koji nisu došli propustili su lijep oproštaj međimurskih prvoligaša od svoje publike, i natjecanja u najvišem nogometnom razredu.

Pobjedom su Međimurci dakako pomogli i Varaždincima, koji upravo zbog te utakmice čvrsto ostaju u ligi, te dokazali upravo ono što su i najavljivali: da će sezonu do kraja odraditi pošteno.