Premiership, 37. kolo, 05.05.2008, 17:00 h
Newcastle 0:2 Chelsea
Chelsea

Chelsea ide do kraja

Marin Vuković • ponedjeljak, 05.05.2008.

U posljednjoj utakmici 37. kola Premiershipa Chelsea je na St. James Parku svladao Newcastle i još jednom se bodovno izjednačio s Manchester Unitedom. Odluka o engleskom prvaku past će tako u iznimno uzbudljivih posljednjih 90 minuta sezone.

Newcastle nije uspio razveseliti navijače Manchester Uniteda pobjedom nad Chelseajem koja bi Crvenim vragovima već danas osigurala obranu naslova prvaka. Momčad Kevina Keegana odolijevala je i parirala gostima iz Londona tek jedno poluvrijeme, a tada je Chelsea ubacio u višu brzinu i ostvario relativno laku pobjedu.

Ključnim se pokazao početak drugog poluvremena u kojem je Chelsea pojačao pritisak i preuzeo kontrolu nad utakmicom, što je ubrzo i polučilo rezultate. Prvo je udarac Johna Terryja zaustavila greda, a potom je Didier Drogba iz skraćenog kornera precizno uposlio Michaela Ballacka za veliko veselje gostujućih navijača.

Newcastle se potom probudio i iz nekoliko izglednih prilika mogao stići do izjednačenja, ali su sve dvojbe oko pobjednika otklonjene osam minuta prije kraja. Nekoliko brzih dodavanja izbacilo je iz stroja cijelu obranu Newcastlea, Florent Malouda je izašao sam pred vratara Newcastlea i postavio konačnih 0:2.

U posljednje kolo Manchester United ulazi s boljim omjerom postignutih i primljenih pogodaka i taj bi se kriterij mogao pokazati ključnim na kraju sezone. Chelsea na Stamford Bridgeu dočekuje Bolton, dok United putuje u goste Wiganu. Izbore li obje vodeće momčadi pobjedu, naslov prvaka ostat će u rukama Crvenih vragova. Naslov Chelseaju može donijeti tek pobjeda nad Boltonom i kiks branitelja naslova. Bit će to nezaboravan završetak sezone...