1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 10.05.2008, 16:00 h, Zagreb, Kranjčevićeva, gledatelja: 1.800
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Tomislav Petrović (Valpovo), Josip Havaić (Koprivnica)

Mihaela Bradovski • subota, 10.05.2008.

Susret između nogometaša Zagreba i Hajduka završio je minimalnom pobjednom domaćina (2:1) iako su “bijeli” svoju bolju igru tokom cijelog susreta mogli okruniti i sa više pogodaka. Najbolji u redovima Pjesnika ponovno je bio Senijad Ibričić...

Haris Mehmedagić
46'
19
Krunoslav Lovrek
63'
5
Damir Džidić
79'
Miroslav Blažević
12
Vladimir Balić
5
(do 84')

Robert Jarni

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u četvrtoj minuti kada je Mensur Mujdža poslao loptu za Jurendića no “bijeli” se napadač nije najbolje snašao. Deset minuta kasnije Ibričić točno pronalazi Jurendića no akciju zaustavlja pomoćni sudac i nedopuštena pozicija.

Slika 10 od 11.

U 20. minuti susreta nakon dodavanja Pejića Josip Jurendić ponovno je u prilici da ugrozi vrata Balića. Njegov je udarac blokirala obrana gostiju, a akciju završava slabim udarcem Marko Kartelo. Na jednak je način akciju Mujdže dvije minute kasnije završio Mario Brkljača.

Slika 9 od 10.

Prvu priliku Splićani su imali tek u 25. minuti susreta. Bušić je povukao kontru i završio je neopasnim udarcem za vrata Stojkića. Nekoliko minuta kasnije Nadarević sa tridesetak metara pokušava zaprijetiti vrataru gostiju, udarac završava iznad gola.

Slika 8 od 9.

Nakon prekršaja na Parlovu dosuđen je slobodan udarac za Pjesnike, udarac Ibričića sa tridesetak metara sigurno hvata Balić. Do kraja poluvremena gosti su u prilike dolazili tek preko mladog Ćurjurića koji je u 35. i 36. minuti susreta preko slobodnih udaraca probao stići do pogotka.

Slika 7 od 8.

U zadnjoj minuti prvoga poluvremena “bijeli” nisu uspjeli iskoristiti još jednu izglednu priliku. Nakon kombinacije Mujdže, Jurendića i Ibričića lopta dolazi do Pejića koji puca pored vrata Splićana. Nastavak susreta otvorio je Ćurjurić udarcem sa dvadesetak metara, vratar Stojkić je siguran.

Slika 6 od 7.

Dvije minute kasnije prilika na drugoj strani. Parlov je odlično dugom loptom pronašao Kartela koji glavom puca pored vrata. Minutu kasnije u prilici su i Splićani. Nakon slobodnog udarca Gabrića ispred Maloče čisti Labudović.

Slika 5 od 6.

Svoju bolju igru Pjesnici su pogotkom okrunili tek u 58. minuti susreta. Brkljača je započeo jednu dugu i organiziranu akciju, na najopasnijeg Zagrebaša Ibričića nitko iz obrane gostiju nije izašao te je on imao vremena smireno pronaći Jurendića koji sa ruba šesnaest metara puca oštro i pogađa mrežu Balića.

Slika 4 od 5.

Do novog pogotka domaći su stigli već dvije minute kasnije. Maloča ruši Parlova u šesnaestercu i sudac Šimčić istoga trena pokazuje na najstrožu kaznu. Sigurni realizator je Ibričić koji zabija u stilu Panenke. Visoko vodstvo odmah je značilo i pripremu Lovreka za ulazak u utakmicu.

Slika 3 od 4.

U 67. minuti susreta Hajduk preko polukontre dolazi u priliku no Bušić i Rukavina se ne razumiju najbolje. Do svog jedinog pogotka na susretu gosti dolaze u 76. minuti kada nakon greške Kartela Bartolović započinje akciju, a lijepim je pogotkom u Stojkićev kut završava Linić.

Slika 2 od 3.

Do kraja susreta nekoliko manjih prilika propustili su Pejić i Lovrek za domaće te Rukavina i Gabrić za goste. Zagrebaši su zasluženo upisali drugu pobjedu nad Hajdukom ove sezone, no i Splićani obzirom na probleme nisu pružili lošu predstavu.

Slika 1 od 2.

Najbolji igrač susreta i najbolji Zagrebaš ovoga proljeća Senijad Ibričić prije početka utakmice primio je nagradu navijača Zagreba “Purgerski ponos” i na najbolji se mogući način oprostio od bijelog dresa. Jednaku sreću nije imao Nadarević koji je igru napustio u 40. minuti nakon sudara sa Labudovićem.