1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 10.05.2008, 16:00 h, Vinkovci, HNK Cibalia, gledatelja: 500
Suci: Edo Trivković (Split), Ante Vuko (Strožanac), Leo Krstičević (Ploče)

Ante Jukić • subota, 10.05.2008.

Na oproštaju od još jedne prvoligaške sezone, nogometaši Cibalije s 3:0 su svladali nemotivirane goste iz Čakovca. U utakmici revijalnog karaktera, vinkovačka publika je mogla vidjeti mnoštvo prilika domaćih igrača, koji su propustili ostvariti i puno uvjerljiviju pobjedu...

Adin Džafić
46'
21
Tomislav Jurić
75'
22
Luka Kujundžija
85'
Daniel Georgievski
47'
18
Dario Šoltić
66'
7
Cicero Lima Pereira
75'
Miljenko Dovečer

Nakon što su u prethodnom kolu riješili sve brige oko ostanka u društvu najboljih, Vinkovčani su konačno svojim navijačima pružili jednu dobru predstavu u kojoj se imalo što vidjeti. Dobar dio zasluga za to ide i gostima iz Čakovca, koji su mislima očito već u drugoj ligi, tako da u današnjoj utakmici gotovo da i nisu zaprijetili golu domaćina.

Prvu priliku na susretu, vidjeli smo već u šestoj minuti, kada se Željko Malčić lijepo rješava svog čuvara na rubu šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi preko gola. No, već u 12. minuti isti igrač dovodi Cibaliju u vodstvo, lijepo pospremivši u mrežu centaršut Bagarića koji je odlično probio lijevu stranu. Desetak minuta nakon gola, Bagarić još jednom dobro upošljava Malčića, ali najbolji vinkovački strijelac sa loptom odlazi previše u stranu, tako da njegov udarac završava na vratnici. Do kraja prvog poluvremena, golu gostujućeg vratara Banovića zaprijetio je i Baraban, čiji je udarac glavom nakon kornera za malo neprecizan.

Na početku drugog poluvremena, domaći trener Srećko Lušić ostavio je u svlačionici poprilično nevidljivog Barabana, čije je mjesto u vršku napada zauzeo Džafić. Upravo je Džafić promašio prvu veliku priliku u nastavku utakmice, kada je "traljavo" pucao u situaciji "jedan na jedan" sa vratarem Banovićem. No, bio je to samo uvod u mnoge propuštene prilike domaćih u nastavku, u čemu je prednjačio upravo Džafić. Konačno, Cibalia do svog drugog pogotka dolazi u 69. minuti. Malčić je lijepo prošao po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac, gdje Maroslavac produžuje loptu za Husića koji prisebno matira Banovića. I dok su malobrojni gledatelji na vinkovačkom stadionu još proslavljali drugi pogodak svoje momčadi, mreža gostiju ponovno se trese. Ovaj put strijelac je bio Džafić, koji se tako barem djelomično iskupio za svoje promašaje u današnjoj utakmici.

Nakon trećeg pogotka, domaćini su malo "stali na loptu", tako da su Čakovčani konačno malo došli do daha. U 78. minuti, Milardović je, nakon skraćenog kornera, glavom pogodio gredu, a još su jednu priliku gosti imali pet minuta prije kraja, kada Kolić ne uspijeva okruniti lijepu akciju svoje momčadi.

Sa posljednjim sudačkim zviždukom odličnog Ede Trivkovića, završila je još jedna prilično turbulentna sezona vinkovačkog prvoligaša. Iako je na kraju ipak uspjela izboriti opstanak, Cibalia ni ove sezone nije napravila iskorak prema stabilnom prvoligašu, kakvoga ovaj grad, duge i bogate nogometne tradicije, zasigurno zaslužuje. Navijači se nadaju da bi nadolazeće ljeto konačno moglo donijeti promjene nabolje, jer Vinkovčani su već siti borbe za opstanak...