1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 27.07.2008, 20:00 h, Velika, ŠRC Kamen Ingrad, gledatelja: 2000
Suci: Edi Šunjić, Gabrilo, Ivanković (Split)

Goran Tomičić • nedjelja, 27.07.2008.

Croatia Sesvete je u prvoligaškom debiju osvojila bod protiv Osijeka. Domaći su u Velikoj poveli pogotkom Vladimira Petrovića, a Osijeku je bod donio Babić u posljednjoj minuti...

Antun Palić
72'
9
Marijan Maruna
85'

Ilija Lončarević

Momčad Ljupka Petrovića je od prvog sučevog zvižduka krenula ofenzivno. U 13. minuti je Čižmek sjajno gađao s dvadesetak metara, ali lopta je ipak otišla preko Skenderova gola. Isti igrač je imao priliku i u 16. minuti, no braniči Osijeka su blokirali njegov pokušaj s vrha kaznenog prostora.

Osijek je prvu priliku imao u 20. minuti, kad je Šimić sjajno reagirao nakon slobodnog udarca Primorca. Nakon toga je pao ritam igre i u sljedećih dvadesetak minuta se nije dogodilo ništa zanimljivo, a potom je Skender dva puta spasio svoju mrežu. U 39. minuti je Juroš lijepo pronašao Šabana, a on se oslobodio čuvara i uputio dobar udarac, no vratar Osijeka je uspio odbiti u korner. U posljednjoj minuti prvog dijela je Šaban imao novu priliku, no Skender je sjajnim refleksom zaustavio njegov udarac iz blizine.

Novi prvoligaš je i u drugom dijelu imao inicijativu, ali prvu priliku je imao Osijek. U 50. minuti je Hrnčević ubacio, a Primorac je glavom pucao pokraj gola. Pet minuta kasnije je Polovanec u kontri pretrčao pedesetak metara i prekrasno asistirao Vladimiru Petroviću, no on nije bio precizan.

Osijek je uzvratio odmah u sljedećem napadu, kad je Smoje krenuo sam prema domaćim vratima, ali je reagirao jako loše i Šimić nije morao intervenirati. Nakon toga su gledatelji vidjeli novih nezanimljivih dvadesetak minuta, a u 75. minuti je Croatia Sesvete stigla do prednosti. Polovanec je ubacio iz slobodnog udarca, a Todorčev je u kaznenom prostoru igrao rukom i Šunjić je sudio jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Vladimir Petrović i Skender nije imao nikakvih izgleda.

Nekoliko minuta kasnije je Pavić mogao odlučiti utakmicu, no s pet metara udaljenosti nije uspio svladati sjajnog Skendera. U 80. minuti se Vladimir Petrović sjajno oslobodio Smoje i Skendera, ali je promašio prazna vrata. Kazna za sesvetske promašaje stigla je u posljednjoj minuti, kad je Babić s desetak metara svladao Šimića za konačnih 1:1.