1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 27.07.2008, 20:00 h, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500

Mario Lešković • nedjelja, 27.07.2008.

I opet po starom. Kao da prošlosezonska opomena nije bila dovoljna. Unatoč brojnim prigodama Inter nije uspio doći ni do boda protiv solidnih Šibenčana, a najzaslužniji za pobjedu gostiju njihov je vratar Slavica...

Dario Krišto
54'
15
Miroslav Šarić
67'
22
Mario Rašić
80'
Ante Bulat
59'
7
Ivan Bulat
81'
27
Hrvoje Spahija
87'
Ivica Kalinić

Neki nikada ne uče na greškama. Niti tuđim, a pogotovo ni na svojim. Nije da nisu imali prigoda, ali jednostavno nisu znali ugurati loptu iza leđa vratara Slavice. I naravno, kao što to obično biva, gosti koriste svoje prigode, kojih nije bilo previše i odnose prve bodove s gostovanja iako smo mišljenja da bi uoči susreta potpisali i bod.

Inter odmah od početka kreće agresivno, ali bez neke istaknute prigode do 15. minute kada nakon ubačaja Kukeca, Budimir neometan s pet metara ne pogađa mrežu. Šibenik do svoje prve prigode dolazi u 32. minuti i odmah dolazi do vodstva. Zahvaljujući nesporazumu, pa čak i nepotrebnom izlasku Brašnića s vrata, Iftić prebacuje Brašnića, a lopta je dalje putovala dok je nije zaustavila mreža. I Šibenčani su poveli, ni krivi, ni dužni. Inter brzo konsolidira redove, pa se Sivonjić od 34. do 39. minute našao u dvije zicer-prigode, ali nijednom iz voleja ne pogađa, za što je najzaslužniji vratar Slavica, koji je oba puta odlično zatvorio kut.

U nastavku opet domaći prvi prijete. U 50. minuti centrirao je Grgurović, a glavom puca Pecelj. Dalje se zna, opet Slavica. Na slijedeću prigodu Šibenika čekalo se do 63. minute kada se nakon nove konfuznosti u Interovoj obrani snalazi Božić i povećava vodstvo. Kada su u 70. minuti već prvi navijači krenuli kući, "žuti" se vraćaju u utakmicu. Unutar 16 metara loptu prima Dodik, rukama ga ruši Raič, a sudac Šimčić opravdano svira kazneni udarac, koji je u smanjenje rezultata pretvorio Cavrić. U 76. minuti sami pred vratarom nalaze se Dodik i Sivonjić, što Slavica brani, a iz kontranapada Zec potvrđuje bodove s gostovanja. Do kraja smo gledali bezidejnost domaćih da barem smanje rezultat, a to im je uspjelo tek u 90. minuti kada Dodik postavlja konačni rezultat.

Utakmica za zaborav, a jedino će Šibenčani pamtiti bodove. Interu predstoji poboljšati realizaciju, a uzor im mogu biti Šibenčani koji su večeras iz četiri prigode postigli tri pogotka. Nema što, to ne može svaka momčad.