1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 17.08.2008, 20:00 h, ŠRC Zaprešić, Zaprešić, gledatelja: 1.000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Mergeduš (Nova Gradiška), Sabljak (Požega)

Mario Lešković • nedjelja, 17.08.2008.

Napokon. U Zaprešiću nakon tri sušna kola, "žuti" su došli do pobjede. Bilo je teško, ali zasluženo. Gosti su prikazali dobru igru, kojom će u slijedećem kolu tražiti nove bodove...

Bernard Gulić
64'
21
Hrvoje Jančetić
75'
15
Miroslav Šarić
78'
Krunoslav Čičak
54'
3
Dario Šušak
83'
17
Antun Palić
86'
Ljupko Petrović

Jednom riječju, drama. Ili ne, drama je preslaba riječ za završnicu koju smo večeras vidjeli. Infarktna završnica, to bi već bolje opisalo tijek događaja pred kraj utakmice, kada su gosti grčevito branili stečeno vodstvo iz početka utakmice. Sve je loše krenulo. U 26. minuti, Inter je bio u knockdownu. Croatia je vodila 2:0, domaći trener Bračun već je kuvertirao ostavku, a domaći navijači su opet proklinjali sudbinu koja im je ponovo namijenila poraz.

Nakon početnog ispitivanja snaga, poveli su gosti. U 19. minuti strijelac je bio Čizmek. Iz slobodnog udarca s nekih 20-ak metara pogodio je sami kut Brašnićeva gola. Još se šok nije ni stišao na tribinama, a gosti povećavaju vodstvo. Sada je zabio Juroš. I ponovo se dotad vidjela ista priča kada igraju "žuti".

Terenska inicijativa je uvijek prisutna, a osim nje prisutna je i jalovost pred suparničkim vratima. I tada kao feniks, iz pepela diže se mlada žuta momčad. Kao što smo i najavili, najiskusniji igrači su vidjeli da bez njihovog doprinosa utakmica ide samo u jednom smjeru, a to je onaj koji se nikome ne sviđa, pa je tako Dodik u 41. minuti na asistenciju Bulesmanjio rezultat na 1:2. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku prigode na obje strane, ali do posljednje minute ništa nije pokazivalo da bi moglo doći do preokreta. Tada Bule, kao i u prošlom kolu, zabija iz slobodnog udarca i vraća rezultat na početak. U takvom euforičnom raspoloženju domaća momčad kreće po sva tri boda. I to im se ubrzo isplatilo.

Pred sam kraj sudačke nadoknade, Jančetić pada u kaznenom prostoru, a sudac Vučemilović nije imao izbora negoli pokazati na bijelu točku. Dojma smo da je i ranije u utakmici mogao svirati kazneni udarac za domaće, ali pobjedi se ne gleda u zube. Iz jedanaesterca Gulić, koji je u igru ušao umjesto Kukeca, zabija za konačnih 3:2 i veliku radost domaćih navijača. Prva pobjeda, to je u ovom trenutku jedino bitno. Za analize uvijek ima vremena.