1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 24.08.2008, 20:00 h, SRC Sesvete, gledatelja: 1500
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Damir Kraljević (Zadar) i Leo Krstičević (Ploče)

Goran Tomičić • nedjelja, 24.08.2008.

Rijeka je u gostima svladala Croatiju Sesvete i upisala drugu uzastopnu pobjedu, dok su igrači Ljupka Petrovića treću utakmicu u nizu poraženi napustili teren. Strijelac jedinog pogotka za pobjedu 1:0 je bio Denis Ljubović...

Martin Šaban
34'
3
Dario Šušak
59'
17
Antun Palić
72'
Alen Škoro
67'
Mladen Ivančić

Rijeka je bila bolja momčad i pobjeda je potpuno zaslužena. Croatia Sesvete je prvi dio odigrala daleko ispod očekivane razine, a to su Ivančićevi igrači znali iskoristiti. U prvih dvadesetak minuta je Ahmad Sharbini imao nekoliko dobrih prilika, no nije bio precizan.

Utakmica je odlučena u 27. minuti. Iz slobodnog udarca je Štrok proigrao Landeku, koji se odlučio na udarac s 25 metara, kojeg je Šimić uspio zaustaviti, ali mu je lopta ispala iz ruku, što je iz blizine iskoristio Ljubović. Croatia Sesvete je u 34. minuti ostala bez ozlijeđenog Čižmeka, a u igru je ušao Šaban.

Tri minute kasnije Vojnović nije bio precizan sa dvadesetak metara. U 39. minuti su prilike imali Bodrušić i Ahmad Sharbini, no mreža se nije tresla.

Momčad Ljupka Petrovića je u drugom dijelu bila nešto bolja, ali ipak nije uspjela izjednačiti. Prvih dvadesetak minuta je proteklo u nepreciznim udarcima domaćih igrača s dvadesetak metara. U 55. minuti je Križman bio sam ispred Šimića, no nije bio precizan. Radman je u 65. minuti lijepom reakcijom zaustavio dobar udarac Jurakića s vrha kaznenog prostora. Četiri minute kasnije je Škoro mogao odlučiti utakmicu, ali je Šimić spasio svoju mrežu. Pet minuta prije kraja je Križman bio neprecizan u još jednoj dobroj prilici. Domaći su u posljednjoj minuti mogli izjednačiti. Šušak je uposlio Palića, a on je krenuo sam prema Radmanu, koji je sjajnom reakcijom sačuvao pobjedu Rijeke.