1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 31.08.2008, 20:00 h, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 800

Mario Lešković • nedjelja, 31.08.2008.

U Zaprešiću žuta rapsodija. Napokon jedna utakmica bez previše stresova, sa solidnom iigrom i mnoštvom prilika. Zadrani pokazali premalo da bi se nadali bilo čemu osim porazu...

Dario Krišto
76'
9
Bernard Gulić
87'
2
Tomislav Ceraj
90'
Jakov Surać
62'
27
Marko Rašo
72'

Dalibor Zebić

Inter pobijedio kod kuće. To je najbitnije nakon večerašnjeg susreta protiv Zadra. Bio je to susret u kojem su Zaprešićani napokon pokazali kako mogu rutinirano privesti utakmicu kraju, a bez da navijači čupaju još ono malo kose što im je ostalo nakon prošlih susreta zaprešičkih žutih. U prvom dijelu gledamo rastrganu igru obje momčadi, iako je Inter imao laganu terensku inicijativu.

Prilike su se mogle izbrojati na prste jedne ruke do 22. minute kada Sivonjić podvaljuje jednu loptu za Dodika kojem onda nije bio problem progurati loptu kraj, danas solidnog, Zadrovog vratara Ježine. Nakon toga žutima je bilo lakše jer su imali vodstvo koje im je omogućilo slobodniju igru, a tada su najopasniji. U prvom dijelu Zadar nije pripremio nijednu izglednu prigodu, jedino je Tomasov jednom bezopasno uputio udarac s dvadesetak metara.

U nastavku gledamo bolju igru s obje strane. Obje momčadi imaju dobar napad i slabu obranu tako da je ovo bio atraktivan susret za gledatelje. Na nova uzbuđenja nije se dugo čekalo jer već u 46. minuti Pletikosić napravio prekršaj na 25 metara iskosa, a Bule iz prekida oštro ubacuje na peterac, loptu ne izbacuju Zadrovi obrambeni igrači, do nje dolazi Dodik i povećava vodstvo domaćina. Još se mreža na toj strani nije ni prestala tresti, a već se zatresla i na drugoj strani. Terkeš, bivši igrač Intera, koji nikad u Zaprešiću nije dobio pravu priliku, prima jednu loptu na 20-ak metara od gola i iz očaja odapinje lijevom nogom. Dojma smo da Brašnić nije očekivao takav udarac i lopta se zakoprcala iza njega.

Nakon toga dolazi razdoblje bez izrazitih udaraca i prilika do 75. minute, kada Sivonjić opet odlično gura u priliku Dodika, ali ovaj put Dodik ne pogađa, tj. nadmudrio ga je Ježina u izravnom dvoboju jedan na jedan. U 81. minuti niti Bule ne koristi grešku zadarske obrane pa se s minimalnim vodstvom ulazi u sudačku nadoknadu gdje su žuti morali biti posebno koncetrirani da im se ne bi ponovio susret protiv Rijeke kada su u posljednjim trenucima primili pogodak. Ovaj put sreća je bila na strani domaćina kada u najžešćoj opsadi Brašnićeva gola, Interova obrana ispucava jednu dugu loptu koju na centru prima Sivonjić i sjurio se prema Ježini gdje rutinski pogađa za konačnih 3:1.

Sve u svemu, treneru Bračunu će dobro doći reprezentativna stanka kako bi napokon uspio posložiti obranu. Interov napad svaki put zabije, ali je potrebno još malo uskladiti sve linije. Kod Zadra među boljima bili su Tomasov i Terkeš, ali to ovaj put nije bilo dovoljno protiv rastrčane i raspoložene žute momčadi. Kod domaćina posebno se istaknuo napadački trolist Dodik, Bule, Sivonjić, a požrtvovnošću se najviše istaknuo popularni Deda Damir Krznar koji proživljava drugu nogometnu mladost.