1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 31.08.2008, 20:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 2500
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Ž. Perak (Karlovac) i D. Munić (Bregana)

Ivana Jurica • nedjelja, 31.08.2008.

Kao i u posljednjem susretu istih protivnika, i ovog je puta presudio Šibenčanin Kartelo, koji je svoju bivšu momčad uspješno lišio tri boda.

Josip Bonacin
62'
18
Ivan Rodić
73'
5
Alvin Karadža
88'
Damir Džidić
20'
25
Marko Grgić
78'
6
Ivan Sesar
90'
Luka Pavlović

Utakmica je započela minutom šutnje za vatrogasce stradale u kornatskoj tragediji prije godinu dana. Šibenčani su od prvog sučevog zvižduka krenuli žestoko prema golu Zagreba, želeći što prije doći do pogotka. Već u četvrtoj minuti Božić i Zec pripremili su priliku Goviću, ali njegov je udarac s 12 – 13 metara gostujući vratar Škorić sigurno obranio. Točno deset minuta kasnije novi udarac domaćih prema golu gostiju: udarac je oprobao Alispahić, ali Škorić je ponovno bio na pravom mjestu.

Domaćini nezadovoljni suđenjem

Nakon utakmice domaćini su imali velikih primjedbi na suđenje. Sudac Jurica Mihalj iz Velike Mlake, mjesta koje se, za one koji ne znaju, nalazi na otprilike pola puta između Zagreba i Velike Gorice, delegiran je za susret Šibenika i momčadi iz Kranjčevićeve. U najmanju ruku, nije se proslavio. Gostima je od početka dopuštao vrlo oštru igru, ne sankcionirajući je kartonima što je izazvalo i nervozu u domaćim redovima. Domaćeg je trenera na tribine poslao u 61. minuti nakon što je on prosvjedovao zbog evidentnog prekršaja nad Božićem koji nije dosuđen. Zagrebašima je u drugom poluvremenu dopuštao izležavanje po terenu što su oni obilato koristili, a utakmicu je nadoknadio samo četiri minute iako je, da se striktno držao pravila, trebao i daleko više.

Vezane vijesti

No, samo minutu kasnije Alispahić je bio precizan. Božić je na lijevu stranu dodao Zecu koji ubacuje u sredinu za sugrađanina Alispahića koji matira vratara gostiju za vodstvo domaćih. Terenska inicijativa i velika borbenost isplatila se Šibenčanima tako već u samom početku utakmice. U 20. minuti Zec je imao dobru ideju, ali zakazala je realizacija. Nakon toga probudio se Zagreb, nekoliko je puta opasno zaprijetio, preko Vugrineca i Piškora, a to je rezultiralo i izjednačenjem u 27. minuti.

Jugović je ubacio s lijeve strane, a na pravom se mjestu našao Šibenčanin u gostujućem dresu Kartelo koji i ovaj put nema milosti, pogađa za 1:1. Do kraja poluvremena Šibenik je ponovno mogao do vodstva, ali Škorić je fantastično obranio slobodan udarac Govića s 22 – 23 metra.

I u nastavku su domaćini krenuli bolje. Već u prvoj minuti dva su puta pucali prema golu gostiju. Prvi je pokušaj završio u bloku gostiju, dok je u drugom Gović iz dobre prilike pucao preko gola. Dvije minute poslije Gović je ponovno pokušao iz slobodnog udarca, ali pogodio je živi zid. Zagreb je drugo poluvrijeme bio orijentiran na obranu, uputio je tek jedan udarac prema golu Slavice. Čutura je u 78. minuti pokušao iz slobodnog udarca, ali Slavica se nije dao iznenaditi.

Šibenik je do kraja utakmice pokušavao doći do novog pogotka, ali bezuspješno. Zagrebaši su, na kraju, otežući i kradući vrijeme, došli do rezultata za koji su uoči utakmice rekli da bi ih zadovoljio.