1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 14.09.2008, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 1.500
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Novoselnik (Belišće), Menđušić (Vinkovci)

Bernard Jurišić • nedjelja, 14.09.2008.

Nogometaši Hajduka ubilježili su i treću pobjedu u nizu. U susjedskom derbiju protiv Šibenika Splićani su s 1:0 ispisali uvertiru velikom derbiju u Maksimiru koji ih čeka narednog vikenda...

Dario Jertec
64'

Arijan Ademi
32'
18
Ivan Rodić
67'
7
Ivan Bulat
81'
Ivica Kalinić

Nakon Slavena i Osijeka, Hajduk je spojio i treću pobjedu nadmašivši Šibenik u susjedskom derbiju u Poljudu. Iako je rezultat najminimalniji mogući, splitska momčad ipak je nadigrala svoje protivnike, koji nisu su tek povremeno pokazivali namjeru da ugroze splitska vrata. Utakmicu su gosti okončali praktično bez prave prigode.

Po teškom terenu i pljusku koji je u prvih 45 minuta učinio travnjak vrlo klizavim i teškim, oko 2.000 gledatelja nije moglo uživati u dobrom nogometu. Od početka se vidjelo da je Ibričić vrlo motiviran i željan iskupljenja zbog loših partija u zadnje vrijeme. Reprezentativac BiH bio je najveća prijetnja gostima u prvom dijelu.

Upravo je njegova odlična lopta kroz sredinu šibenske obrane prelomila susret. Drago Gabrić je prihvatio loptu na lijevom rubu kaznenog prostora i odlično naciljao desni kut vratara Slavice za prvi, a pokazalo se i jedini pogodak na utakmici.

Nakon pola sata igre dogodio se još jedan težak lom noge na poljudskom travnjaku. Ivan Božić krenuo je prema Hajdukovom kaznenom prostoru i potegnuo prema Subašiću, no prilikom udarca nezgodno je stao i doživio tešku ozljedu. Vozilo hitne pomoći odvelo ga je s travnjaka, a kasnije se saznalo da je u pitenju prijelom noge zbog kojeg će šibenski napadač pauzirati nekoliko mjeseci.

Šibenčani su sredinom drugog dijela pokušali pritisnuti Splićane u njihovu polovicu, no nekoliko minuta u kojima su kontrolirali loptu nije donijelo nikakvu konkretnu opasnost pred Subašićem. Završnicu susreta obilježili su domaćini i gostujući vratar Hrvoje Slavica.

Bartolović i Ibričić bili su u prigodama za rezultatski razriješiti susret prije samog kraja, no dobre reakcije Slavice i mala nepreciznost zbog koje su lopte u zadnjih 10 minuta fijukale oko njegivih vratnica, ostavili su domaće navijače u strepnji da bi neki "zalutali metak" mogao odnijeti još dva boda s Poljuda. Međutim, Šibenčani nisu imali ni snage, ni ideje kako ugroziti splitska vrata, pa je na kraju susret završen samo s jednim pogotkom, ali vrijednim tri boda.

Hajduk je tako povećao niz na tri utakmice s ubilježena tri boda, a narednog vikenda ih čeka najteži mogući ispit - Dinamo u Maksimiru. U derbiju će "bili" biti bez svog zapovjednika obrane Borisa Živkovića, koji je danas prilično jeftino zaradio treći žuti karton i automatsku suspenziju.