1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 14.09.2008, 18:00 h, HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Šunjić (Split), Gabrilo (Split), Galović (Slavonski Brod)

Ante Jukić • nedjelja, 14.09.2008.

Nogometaši Cibalije potpuno zasluženo slavili su protiv Rijeke, u susretu 7. kola HNL-a odigranog večeras u Vinkovcima...

Edin Husić
46'
25
Ivan Baraban
63'
13
Marijan Matić
88'

Ramon Fernandez
75'
Mladen Ivančić

Hladno i kišovito vrijeme, Vinkovačke jeseni, a, ruku na srce, i promjenjive igre domaćina ove sezone razlog su slabe posjete na vinkovačkom stadionu, koji je pohodilo tek nešto više od 1000 gledatelja. Priliku za "zagrijavanje" imali su već u četvrtoj minuti susreta, kada Ahmad Sharbini iz izgledne situacije s pet metara puca preko gola. Minutu kasnije na drugoj strani udarac je isprobao Pavličić, no njegov dobar pokušaj s 20-ak metara odlazi pored gola.

Nakon dosta živahnih uvodnih pet minuta igra se malo primirila, a monotoniju je u 24. minuti prekinuo Igor Novaković. Riječki je napadač neometano dočekao jedno ubacivanje s lijeve strane, ali zatim i promašio cijeli gol. Ono što njemu nije uspjelo samo minutu kasnije demonstrirao je Elvis Mešić, koji je u suradnji s Pavličićem izbacio kompletnu obranu gostiju i rutinski matirao Radmana.

Na krilima tog pogotka domaći igrači su nastavili i u preostalom dijelu prvog poluvremena, no sljedeći pogodak je, pomalo neočekivano, pao na drugoj strani. Anas Sharbini je u 44. minuti lijepo izveo korner, Pamić je samo lagano dotaknuo loptu, koju na drugoj vratnici Fausto Budicin neometano šalje u mrežu.

Očekivalo se tada da će izjednačenje pozitivno djelovati na igrače Rijeke, no u drugom poluvremenu nisu napravili gotovo ništa vrijedno spomena. S druge strane, nebesko-plavi su bili puno rastrčaniji i, ono što je mnogo važnije, ubojitiji po protivnička vrata.

U 73. minuti Davor Bagarić je sjajno prošao po lijevoj strani i odlično poslužio Malčića, koji je ugurao loptu iza nemoćnog Radmana. Točku na "i" svoje dojmljive nedjeljne predstave domaći je kapetan stavio 10 minuta prije kraja, kada je s loptom pretrčao više od 50 metara, da bi na kraju akcije gurnuo Barabana u izglednu priliku, koju ovaj nije propustio. Inače, Baraban je u igru ušao sredinom drugog poluvremena, umjesto poprilično nevidljivog Džafića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, tako da je Cibalia stigla do svoje treće ovosezonske pobjede. Rijeka je, pak, ostala puno toga dužna promrzlim gledateljima.