1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 21.09.2008, 16:30 h, HNK Cibalia, gledatelja: 1.500

Ante Jukić • nedjelja, 21.09.2008.

Nogometaši Zadra poraženi su napustili Vinkovce, po prvi puta nakon 15 godina. Pobjedu je domaćinima prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca donio Željko Malčić...

Mario Andričević
59'
4
Marko Radas
59'
15
Adin Džafić
71'
Marko Rašo
67'
21
Ante Mitrović
75'
13
Šime Maruna
79'
Dalibor Zebić

Još se gledatelji na vinkovačkom stadionu nisu pošteno ni smjestili na svoja mjesta, a Cibalia je već došla do prednosti. Malčić je u 7. minuti u svom stilu izveo slobodan udarac s 20 metara, tako da je Ježina samo nemoćno mogao promatrati kako lopta ulazi u njegov desni kut.

Nakon ranog vodstva domaćih uslijedio je nešto siromašniji period igre, u kojem su se igrači obje momčadi više isticali po neopreznim i grubim startovima, nego po akcijama opasnim po protivnički gol.

Sredinom poluvremena nebesko-plavi su ponovno počeli diktirati tempo igre i stvarati prilike, a najagilniji je bio Pavličić. Prvo je u 21. minuti uputio opasan udarac s ruba šesnaesterca, da bi samo par minuta kasnije odlično "podvalio" loptu Malčiću čija reakcija ipak nije bila na razini. Posljednju priliku u prvom poluvremenu vidjeli smo u 40. minuti, ali je udarac Pavličića ponovno bio za malo neprecizan.

Iako su gosti u drugi dio ušli mnogo odlučnije i hrabrije u odnosu na prvih 45 minuta, teško su dolazili u priliku zaprijetiti domaćem vrataru Burcsi. S druge strane, Cibalia je u svojim rijetkom izletima na suparničku polovicu dva puta imala vodstvo od 2:0 na "dlanu".

U 57. minuti Babić je mogao, i morao, bolje reagirati kada je neometan ostao na 15 metara, a još je bliži pogotku isti igrač bio u 76. minuti, kada njegov udarac glavom odsjeda na vratnici.

Tek u samoj završnici utakmice Zadrani su došli do svoje jedine dvije izgledne prilike, i samo ih je nespretnost Mitrovića (77. minuta) i Raše (81. minuta) koštala boda u gradu na Bosutu. Prvi je propustio matirati domaćeg vratara u situaciji "jedan na jedan", dok je Rašin udarac glavom nakon centaršuta Tomasova završio pokraj gola.

U sudačkoj nadoknadi je Malčić imao priliku za svoj drugi pogodak na utakmici, ali nije dobro reagirao na ubačaj Bagarića. Ostalo je 1:0, za prvu domaću pobjedu nebesko-plavih nad Zadrom nakon 15 godina.