1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 21.09.2008, 16:30 h, ŠRC Zaprešić, Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Miro Grgić (Osijek)

Mario Lešković • nedjelja, 21.09.2008.

Ono što je bilo i najrealnije, to se i dogodilo. U jednoj živoj i zanimljivoj utakmici, Inter i Zagreb podijelili su bodove. Na trenutke bolji su bili žuti, na trenutke zagrebaši, tako da je bod svakoj strani svakako zaslužen...

Dario Krišto
75'
4
Srđan Pecelj
78'
2
Tomislav Ceraj
82'
Ivan Krstanović
57'
3
Mario Čutura
65'

Luka Pavlović

U Zaprešiću podjela bodova. Inter i Zagreb su odigrali utakmicu koja je mogla zadovoljiti malobrojnu i promrzlu publiku, koja je barem pljeskanjem mogla malo zagrijati dlanove. Na početku susreta domaći su bili bolji, a na prvu pravu priliku smo morali čekati do 29. minute kada je Inter poveo. Dotad udarcima iz daljine su pokušavali Kukec i Grgurović, a u 29. minuti najveće ovosezonsko pojačanje Inter Nino Bule postiže sjajan pogodak petom nakon ubacivanja Krznara.

Do kraja poluvremena zagrebaši se nisu mogli sastati s loptom, napad je bio previše odsječen od ostatka momčadi, pa se nerijetko dešavalo da obrambeni igrači iznose duboku loptu u polje što je onda ostavljalo prostor iza njihovih leđa. Na žalost žutih navijača, taj detalj nije im donio nikakvu korist.

U nastavku gosti dolaze do daha. lopta je krenula brže među igračima, a inicijator bolje igre bio je Mario Brkljača koji je na ovom susretu još jednom dokazao kako i u većim klubovima za njega ima mjesta. Zagrebaši su u nastavku najviše prijetili iz prekida, ali Parlov i Mikulić nisu bili dovoljno koncetrirani u završnici kada je mirnoća bila najpotrebnija.

Trener gostiju u 57. minuti mijenja danas nevidljivog Grgića, a Krstanović se pokazao kao "joker" s klupe. Kao i u svakom susretu dosad kada igra Inter, pruža im se prilika da završe utakmicu. Ovaj put sam na vratara Škorića išao je Cavrić, ali nije bio dovoljno priseban. Kao što stara poslovica kaže: "Ako ne postigneš pogodak, velika je vjerojatnost da ćeš ga primiti", tako je i Inter opet ostao uskraćen za pobjedu. U 82. minuti Krstanović glavom donosi gostima bod nakon centaršuta Jurendića.

Do kraja vidjeli smo jalove napade obiju momčadi, kao da su se jedni i drugi zadovoljili bodom. Ipak zadovoljniji rezultatom moraju biti gosti, a domaćinu ostaje žal za navedenom 77. minutom kada su mogli potvrditi pobjedu.