Hrvatski Kup, 1/16 finala, 24.09.2008, 15:30 h
Mladost Cernik 0:1 Varaždin
Varaždin

Mumlek za prolaz

Ivana Strahija • srijeda, 24.09.2008.

Kapetan varaždinskog prvoligaša još se jednom pokazao najvrijednijim članom Besekovog tima, jer je u Cerniku zabio pogodak koji je Varteks odveo u osminu finala hrvatskog Kupa.

U 85. minuti susreta Mladosti i Varteksa konačno je riješeno pitanje pobjednika. Mujanović je pucao, cernički vratar odbio loptu, no na svoju nesreću ravno pred noge natrčalog i spremnog Mumleka, koji trese mrežu za 0:1.

Inače je utakmica trećeligaša i prvoligaša prošla u očekivanom tonu, jer je većim dijelom 90 minuta terensku prevlast imao Varteks. "Odigrali smo solidno i imali desetak izglednih prilika, no sreća nas nije htjela, pa je mreža mirovala sve do pet minuta pred kraj", kazao je trener Varteksa Dražen Besek.

Cernička Mladost utakmicu je odradila bez izrazitih prigoda, no uz veliku potporu iz gledališta, iz kojeg je utakmicu pratio zavidan broj od 1500 gledatelja.

Varteks je pobjedom popravio dojam od subote, kad je u Zagrebu od Croatije izgubio s visokih 4:0. Momčad se po riječima glavnog stratega sada okreće nedjelji i još jednom prvoligaškom kolu, u kojem ugošćuju vinkovačku Cibaliu.