Hrvatski Kup, 1/16 finala, 24.09.2008, 15:30 h
Konavljanin 1:0 Belišće
Belišće

Povijesna pobjeda Konavljanina

Vedran Babić • srijeda, 24.09.2008.

Pobjedom nad trećeligašem Belišćem od 1:0, igrači Konavljanina izborili su povijesni susret s Hajdukom u osmini finala Hrvatskog kupa. Čovjek odluke bio je Brazilac Emerson...

U susretu dvaju trećeligaša, igrači Pavla Strugačevca su u potpunosti dominirali utakmicom i na kraju zasluženo ušli u osminu finala Kupa s razlikom u pogocima koja je morala biti izraženija. Domaćini su na Grudi pred oko 1000 gledatelja krenuli agresivno od samog početka te su već u prvom napadu zatresli vratnicu gostiju.

Nakon uvodnih minuta domaće agresije igra se malo primirila, samo da bi ulascima Čelikovića i Emersona u nastavku Konavljanin ponovo preuzeo inicijativu protiv ionako već obrambeno orijentiranog protivnika. Odvažnija igra urodila je plodom u 81. minuti kada je u gužvi nastaloj u šesnaestercu gostujućem golmanu lopta ispala iz ruku točno na glavu Emersona.

Do kraja utakmice su Čilipljani rutinirano sačuvali svoju prednost i sve je bilo spremno za veliko slavlje, 29. listopada protivnik je Hajduk!

Pitanje je samo gdje će se odigrati ta, u svakom slučaju povijesna utakmica za klub iz Konavala. Ždrijeb će o tome odlučiti u petak.