1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 28.09.2008, 16:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 1.000

Gosti zavoljeli Kranjčevićevu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.09.2008.

Croatia Sesvete, ovog puta u ulozi gosta, došla je do još jednog pozitivnog rezultata na stadionu u Kranjčevićevoj. Momčad Ljupka Petrovića uzela je bod protiv domaćih Zagrebaša, a oba pogotka pala su u prvom poluvremenu...

Mario Čutura
71'
5
Damir Džidić
71'
13
Marin Oršulić
84'
Darijo Mijatović
66'
77
Anton Dedaj
81'
16
Goran Jurakić
90'+1'
Ljupko Petrović

Bez najavljenog Grgića u sastavu, Pjesnici su odmah na samom startu susreta ušli u priliku. Pejić je odigrao dupli pas po lijevoj strani s Piškorom, koji je akciju završio udarcem preko vrata. Igrala se druga minuta susreta. Bijeli su polako i strpljivo gradili akcije šireći igru po cijelom terenu, dok su se gosti orijentirali na kontre i prekide. U petoj minuti Sesvećani se najbolje ne snalaze nakon jedne pogreške Kartela, od svega je dosuđen samo korner.

Do 15. minute obje su momčadi propustile dvije prilike koje su itekako mogle biti opasne za suparničkog vratara. Prvo se pred vratima Škorića nisu razumijeli Palić i Petrović, dok je na drugoj strani Parlov iz slobodnog udarca pucao nevjerojatno slabo. Pet minuta kasnije odlična prilika za goste. Džolan gubi loptu, Juroš iz prve dodaje za Petrovića, koji sam izlazi pred Škorića. U trenu kada je Zagrebov vratar već bio svladan, napadač gostujuće momčadi sa same gol-aut linije pogađa vanjski dio male mreže.

Nakon 20. minute gledali smo period prilično isprekidane igre, uz mnoštvo prekršaja i preskakanja vezne linije kako gostujućih, tako i domaćih nogometaša. U 31. minuti Bijeli su ipak naplatili laganu terensku inicijativu. U srce 16 metara loptu je poslao Piškor, a njegov kolega iz napada Krstanović nakon odličnog primanja i okreta poentira lijevo od Radoša. Pjesnici nakon toga kreću po još jedan pogodak, Jurendić iz sredine dodaje Parlovu na stranu, koji u sredini odlično primjećuje Krstanovića. Ovoga je puta napadač Zagreba pucao snažno u sam kut vrata, no Radoš u posljednji tren odbija loptu u korner. Nakon kornera Pejića, vratar Sesvećana dva je puta uspješniji od Piškora.

Domaći su nogometaši preko Krstanovića u 38. i 41. te Piškora u 40. minuti propustili povisiti vodstvo. U jeku Zagrebovih napada šok za domaće. Dvije minute prije isteka vremena slobodan je udarac izveo Kristijan Polovanec, a lopta je nakon dodira s jednim od bijelih igrača promijenila smjer i prevarila vratara Škorića. Minutu ranije gredu domaćih pogodio je Mamić. Do kraja prvog dijela tek je Agić glavom pokušao postići potpuni preokret.

Nastavak susreta u većem je dijelu bio puno slabiji od prvog poluvremena, a prilikom su ga već u drugoj minuti otvorili gosti. Ponovno akciju započinje Petrović, koji dodaje u kazneni prostor za Mamića, no ispred njega čisti Mikulić. Tri minute kasnije ispred Škorića čisti Džolan. Idućih je nekoliko minuta u potpunosti pripalo Sesvećanima, koji priliku za vodstvo propuštaju preko Mamića i Palića. U 65. minuti javlja se i Zagreb, Pejić iz kornera pronalazi Kartela, no on glavom puca samo iznad vrata. Baš kao i u prvom dijelu, ponovno smo gledali nekoliko minuta vrlo rastrgane igre koju su uglavnom vodili obrambeni igrači tražeći napadače dugim loptama.

Ipak, od 67. minute do kraja susreta gledali smo vrlo otvorenu utakmicu. Zagreb je svim silama pokušavao stići do novog pogotka, a gosti su uglavnom prijetili preko kontranapada. Najprije jednu situaciju najbolje ne koristi Palić, a potom na drugoj strani Pejić i Krstanović. Na isteku 81. minute nakon duge i organizirane akcije Palić izbija sam pred Škorića, a vratar Zagreba u posljednji tren sjajnom reakcijom stopalom loptu izbija u korner.

U samom finišu susreta i jedna i druga momčad mogla je do vodstva. Gosti su u priliku stigli preko Juroša, koji je povukao po desnoj strani i u ključnom trenutku pucao malo pored desne Škorićeve vratnice. Posljednju priliku na susretu propustili su Bijeli. Sudačku nadoknadu otvorio je Piškor ubačajem s lijeve strane, a obrana gostiju zamalo je zbunila i vlastitog vratara, koji je loptu ipak stigao točno ispred crte.

Bolju igru u prvom poluvremenu Pjesnici nisu znali iskoristiti kako bi došli do sva tri boda, a gosti su ovim bodom nagrađeni za vrlo dobru predstavu u nastavku. Remi je na kraju ipak zasluženi ishod u Kranjčevićevoj.