1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 28.09.2008, 16:30 h, Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 1000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Siniša Sabljak (Požega)

Petar Plevnik • nedjelja, 28.09.2008.

Nakon ispadanja u Kupu od trećeligaša Zagore nogometaši Osijeka doživjeli su još jedan udarac. U prvom susretu pod vodstvom Tomislava Steinbrücknera Osijek je u Gradskom vrtu potpuno zasluženo poražen od Šibenika...

Aleksandar Šolić
74'
Hrvoje Spahija
58'
26
Joško Kovač
76'
5
Alvin Karadža
88'
Ivica Kalinić

Očekivano prazne tribine Gradskog vrta dočekale su momčadi Osijeka i Šibenika. Tek nešto oko 1000 gledatelja došlo je vidjeti debi novog osječkog trenera Tomislava Steinbrücknera, pred kojim je očito još jako puno posla.

Apsolutno ništa vrijedno spomena na travnjaku Gradskog vrta nije se dešavalo do 18. minute kada Šibenik ni iz čega stiže u vodstvo. Rogić je ubacio s desne strane, branič domaćina Pranjić glavom idealno vratio za Zeca, a gostujuća desetka koristi poklon domaće obrane i iz blizine zabija za 0:1.

Domaćini su do izjednačenja došli iz svoje gotovo jedine smislenije akcije na susretu. Igrala se 27. minuta kada Jugović s desne strane ubacuje za Kneževića, a osječki veznjak u trku prima loptu, sjajno se riješava svog braniča i prebacuje istrčalog vratara Slavicu za 1:1. Ostalo je upitno da li se Knežević prilikom primanja lopte poslužio rukom, no sudac Strahonja pokazao je na centar.

Do kraja prvog dijela vrijedi tek izdvojiti još jedan proboj Jugovića po desnoj strani, no njegovu povratnu loptu u petercu Šibenčana ostala je neiskorištan, kao i ubačaj Miličevića, također s desne strane, na koji je zamalo kratak ostao Babić.

Ni nastavak susreta nije ponudio ništa bolju igru, no kako je susret odmicao postalo je jasno da igra domaćina postaje sve jalovija. Šibenčani su bez problema odolijevali neorganiziranim napadima Osijeka, orijentiravši se na brze kontranapade preko odličnog dvojca Zec - Rodić.

Upravo u jednom takvom u 64. minuti Babić je nesmotreno srušio Zeca u osječkom 16-ercu i sudac Strahonja s pravom je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu izveo je sam Zec i s dosta sreće poslao loptu ispod Skendera za 1:2.

Pogodak Šibenčana dodatno je umrtvio iovako sporu i bezidejnu igru Osječana, pa je bilo samo pitanje trenutka kada će još koja lopta završiti u Skenderovu golu. Dogodilo se to u 83. minuti kada neprepoznatljivo loši Babić gubi loptu na sredini terena, Rodić kreće u kontru i s 25 metara pravom bombom pogađa ispod grede istrčalog Skendera za 1:3.

Sve u svemu, potpuno zaslužena pobjeda Šibenika koji je mudro iskoristio brojne slabosti u igri domaćina. Ne pamtimo kad smo u Gradskom vrtu vidjeli tako jalovu i bezidejnu igru Osijeka i očito je kako je pred bijelo-plavima teška jesen.