Nacionalu samo bod s Torcidom

Antonija Pavlić • nedjelja, 05.10.2008.

Odigrani su svi susreti 1. kola Večernji - Prve hrvatske malonogometne lige. Naš europski predstavnik, MNK Nacional, upisao je kod kuće samo remi s Torcidom te tako utišao euforiju koja se stvorila nakon prolaska u četvrtfinale malonogometne Lige prvaka...

Nacional je u susretu s Torcidom Tromont bio veliki favorit, ali pokazalo se - samo na papiru. Izjednačeno prvo poluvrijeme je zahvaljujući nekoliko Nacionalovih pogrešaka u završnici ipak pripalo gostima iz Splita, koji su pogocima Perovića u 8., Jurića u 19. i Jezičića u 20. minuti došli do prednosti. Rezultat je iz kaznenog udarca na 3:1 smanjio Erinilson.

Drugo je poluvrijeme pripalo domaćoj ekipi te je momčad legendarnog malonogometnog trenera Marinka Mavrovića uspjela anulirati rezultat. 3:3 su postavili Danijel i Tihomir Novak, prvi u 27., a drugi 33. minuti. Zanimljiv je podatak i o vrlo malom broju gledatelja u dvorani na Trešnjevci - njih samo 150.

Mnogo se više publike skupilo u Lovre Montiju u Kninu gdje je domaći Kijevo Jako Sport s visokih 8:1 demolirao Petrinjčicu. U prvom poluvremenu potpuna nadmoć domaćih malonogometaša. 4:0 su prije odlaska na odmor postavili redom Strunje, Palavra, Protega i Šimurina.

U drugom poluvremenu nešto bolja igra gostiju, no Kninjani ponovno uspijevaju realizirati svoje šanse i postići četiri pogotka (Rončević, Palavra, Strunje, Brčić). Počasni pogodak za ekipu Petrinjčice postigao je Lovrić minutu prije kraja susreta.

Inero - Potpićan 98 5:1

Prošlogodišnji četvrtoplasirani klub 1. HMNL, MNK Mejaši, prvenstvo je započeo pobjedom nad Uspinjačom od 3:2 iako je borba tijekom utakmice bila dosta izjednačena. Mala dvorana na Gripama, koju Mejaši koriste jer im ravnateljica osnovne škole u kojoj je smještena njihova dvorana ne dopušta odigravanje susreta u njoj, ugostila je 300-tinjak ljudi koji su vidjeli atraktivnu i dinamičnu utakmicu prepunu pogodaka i prilika.

Uspinjača je povela već u prvoj minuti susreta zahvaljujući pogotku Murtića, no Simunić samo minutu kasnije ponovno sve vraća na početak. I opet u malom vremenskom razmaku, u 5. minuti Simunić dovodi "domaćine" u vodstvo da bi dvije minute kasnije Vujević postavio 3:1. Do kraja poluvremena, a i većim dijelom drugoga, nijedna momčad nije uspjela stvoriti stopostotnu šansu, da bi dvije minute prije kraja Fatović smanjio rezultat na 3:2, no vremena za lov na izjednačenje više nije bilo.

U Vrgorcu je domaćin, prošle godine sedmi u 1. HMNL, pobijedio viceprvaka, MNK Brodosplit Inženjering. 800 gledatelja u Športskom centru Vrgorac ostalo je razočarano kada je Banić u drugoj minuti susreta doveo Brodosplit u vodstvo. Tri minute kasnije rezultat poravnava Crnalić, da bi erupciju veselja u dvorani u 8. minuti izazvao Ramić pogodivši za 2:1.

U razmaku od tri minute pri završetku prvog dijela igre vidjeli smo još tri pogotka. Prvo je Bajrušović smanjio na 3:2, a minutu kasnije Crnalić svojim drugim pogotkom na utakmici postavlja 3:3. Gotovo sa sirenom, u 20. minuti sa šest metara je precizan bio Bebić i tako ipak prije odlaska na odmor doveo svoju momčad u vodstvo.

U drugom je dijelu igre svaka momčad postigla po jedan pogodak te je rezultat u biti ostao nepromijenjen. Za Brodosplit je u 32. minuti izjednačio Tomičić, dok je Martinec sa sučevim zviždukom postavio konačnih 5:4.

U preostala dva susreta Inero je s 5:1 svladao Potpićan 98 dok su Square i BBS Novi Marof rezultatom 3:3 podijelili bodove. Na čelo se ljestvice smjestio Kijevo Jako Sport koji je svojim protivnicima udijelio osam komada, drugi je Inero, treći Vrgorac, četvrti Mejaši i peti Square. Nacional se zahvaljujući remiju s Torcidom smjestio u sredinu tablice, točnije na osmo mjesto, dok začelje drže Potpićan i Petrinjčica.