1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 05.10.2008, 16:30 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 4.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec)

Goran Tomičić • nedjelja, 05.10.2008.

Croatia Sesvete je u Kranjčevićevoj svladala Hajduk 1:0, a strijelac jedinog pogotka je bio nadareni Antun Palić. Oko 900 gledatelja vidjelo je zanimljivu utakmicu...

Ivica Landeka
63'
8
Mario Čižmek
75'
77
Anton Dedaj
84'
Goran Vučević

Hajduk je stigao značajno oslabljen ozljedama i kartonima, te su na klupi bili juniori Dinko Trebotić, Slavko Grubić i Jure Obšivač. Ljupko Petrović je u Sesvetama posložio jako dobru momčad, što je potvrdila i pobjeda protiv Hajduka.

Obje momčadi su prilično borbeno otvorile utakmicu i bilo je jasno kako nitko ne bi bio zadovoljan bodom. Croatia Sesvete je pobjedonosni pogodak postigla već iz prvog udarca prema Subašiću. U osmoj minuti je Vladimir Petrović uposlio usamljenog Palića, a on se na lijevoj strani nevjerojatnom lakoćom oslobodio Živkovića i prekrasnim udarcem s vrha kaznenog prostora prebacio loptu preko nemoćnog vratara Hajduka.

Splićani su prvi put zaprijetili u 13. minuti, kad je Skoko dugom loptom lijepo pronašao Kalinića, no najbolji strijelac Lige je jako loše reagirao u izglednoj prilici. Minutu kasnije je Bartolović uposlio Ibričića, koji je pao u kaznenom prostoru nakon dvoboja s Musom, ali sudac Križarić nije pokazao na bijelu točku, a bila je to iznimno dvojbena odluka.

Hajduk je tada potpuno preuzeo inicijativu i Oremuš je u 16. minuti projurio kraj Polovanca, no loše je ubacio. Mladi napadač Hajduka je već četiri minute kasnije još jednom impresivnom lakoćom prošao Polovanca, a lopta je u nastavku akcije stigla do Ibričića, koji je lijepim driblingom izborio prostor za udarac, no vratnica je spasila Radoša.

Nova prilika Hajduka stigla je u 26. minuti, ali udarac Bartolovića je otišao preko gola. Igrači Gorana Vučevića su bili mnogo bolji i novu priliku za izjednačenje su imali već dvije minute kasnije, kad se Kalinić oslobodio Čička i s desetak metara pucao pokraj gola. Bila je to druga sjajna prilika najboljeg napadača splitske momčadi, a nije dugo trebalo za još jednu opasnu situaciju pred domaćim vratima. U 30. minuti je Kalinić bio brži od dvojice čuvara, ali je Radoš lako zaustavio njegov loš udarac.

Croatia Sesvete je tek u 38. minuti kreirala novu priliku, no nije bilo posla za Subašića jer su splitski braniči blokirali udarac Vojnovića. Potom je Hajduk imao novu sjajnu priliku za izjednačenje. Radoš je u 44. minuti vrhovima prstiju uspio odbiti u korner odličan pokušaj Ibričića iz slobodnog udarca s 20 metara. U prvih 45 minuta su gosti prikazali mnogo bolju igru, no Sesvećani su ipak sačuvali ranu prednost.

Vučević je u drugi dio ušao s Juricom Buljatom umjesto potpuno neprimjetnog Marijana Buljata, dok je Ljupko Petrović iznenadio ostavljanjem u igri jako lošeg Polovanca.

Skoko je u 49. minuti pokušao s dvadesetak metara, ali nije bilo opasnosti. Četiri minute kasnije je Juroš dobro pucao iz daljine, no lopta je ipak otišla preko gola. U idućih nekoliko minuta smo vidjeli neprecizne udarce Linića i Mijatovića, a potom je u 57. minuti Subašić zaustavio pokušaj Čička iz slobodnog udarca.

Dvije minute nakon toga je Ibričić snažno pucao s desetak metara, a Radoš se nije dao iznenaditi. Croatia Sesvete je uspostavila ravnotežu i Vučević je odlučio osvježiti napad uvođenjem Bušića i Trebotića umjesto Oremuša i Bartolovića. Mladi Trebotić je tako dobio prve minute u seniorskoj momčadi. Ljupko Petrović je potom uveo Landeku umjesto Vladimira Petrovića, a iskusni kapetan Sesvećana je bio prilično nezadovoljan takvom odlukom.

Radoš u 65. minuti mirno reagira na još jedan slobodan udarac Ibričića, a dvije minute nakon toga je Vojnović pobjegao Živkoviću i Maloči, ali s desetak metara nije bio precizan. Hajduk je opet zaprijetio u 71. minuti, kad je Skoko dugom loptom pronašao Bušića, čiji volej je otišao pokraj gola.

Domaći strateg je u posljednjih 15 minuta potpuno zatvorio utakmicu uvođenjem Čižmeka i Dedaja umjesto Vojnovića i burnim pljeskom ispraćenog Palića, a Hajduk na to nije imao pravi odgovor. Strinić je u 84. minuti zaustavljen dvojbenim mahanjem zaleđa, a tri minute potom je njegov ubačaj bio malo previsok za Kalinića. U sudačkoj nadoknadi su gosti imali još jednu priliku, ali je slobodan udarac Ibričića otišao nekoliko centimetara preko gola.