1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 19.10.2008, 15:30 h, Kranjčevićeva, Zagreb, gledatelja: 2.000
Suci: Vučemilović (Osijek), Conjar (Osijek), Sabljak (Požega)
Zagreb
Zagreb
0:0 Zadar
Zadar

Bodom puno zadovoljniji gosti

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.10.2008.

Iako su veći dio susreta nogometaši Zagreba imali laganu terensku inicijativu, neraspoloženost “bijelih” napadača, te naposljetku jedna izvrsna reakcija Josipa Škorića, gostima iz Zadra donijeli su priželjkivani bod, a Pjesnicima, na čelu s trenerom Pavlovićem, još mnogo posla kada su u pitanju unaprijed dobiveni susreti...

Miroslav Pejić
67'
17
Igor Jugović
77'
8
Davor Piškor
77'
Ante Mitrović
67'
10
Dragan Župan
82'
11
Marin Batur
90'
Ivica Datković

Susret Zagreba i Zadra otvorila je vrlo izgledna prilika gostiju u petoj minuti. Nakon dodavanja Tomasova Želimir Terkeš uzdrmao je vratnicu Škorićevih vrata. U prvih deset minuta Pjesnici su do pogotka pokušavali doći iz slobodnih udaraca, prvo je Krstanović na ubačaj Vugrinca slabo reagirao glavom, a nakon toga i sam je Vugrinec oprobao svoj udarac. Direktan šut prema vratima Vukovića no vrlo slabo i neprecizno.

U 15. minuti “bijeli” su bili vrlo blizu željenom i očekivanom vodstvu. Nakon krasne kombinacije Krstanovića, Grgića i Džolana, koji je lako pored dvojice ušao u šesnaesterac, Parlov povratnu loptu šalje visoko iznad vrata. Još je jednom Vugrinec pokušao iz slobodnog udarca no do promjene nije došlo. Domaći su igrači pojačali tempo u periodu od 25. do 35. minute kada su pred vratima Zadrana stvorili pritisak i još nekoliko prilika za vodstvo.

Prvo je u 27. minuti Krstanović zakasnio na odličan prodor i dijagonalu Brkljače, da bi u 30. minuti isti igrač zajedno s Čuturom priredio opasnost pred Vukovićem, ali obrana gostiju čisti i to. Minutu kasnije odlično je desnu stranu probio Grgić no od svega samo udarac iz kuta. Probao je i Kartelo glavom, a u istoj minuti još jednom pokušava i Krstanović nakon lijepog okreta i udarca kojeg u korner šalje netko iz obrane Zadra. Pred kraj prvog dijela javili su se i gosti, točnije Ljubičić udarcem iz daljine, samo preko vrata Škorića. Još je o kraja zaprijetio i Terkeš iz slobodnog no živi zid “bijelih” čisti bez problema.

Baš kao što je prvo poluvrijeme završilo, tako je drugo započelo prilikom Zadrana. Kapetan gostiju Jakov Surać ušao je u šesnaesterac i lagano iz kosa s desne strane iz vrlo dobre prilike pucao tek u Škorića. Zagreb uzvraća u 51. minuti preko Krstanovića koji je promašio najbolji priliku svoje momčadi do tog trenutka. Grgić lijepo probija desnu stranu, a napadač Zagreba tek nekoliko metara od vrata gostiju oklijeva pa puca samo pored desne Vukovićeve vratnice. Pet minuta kasnije, točnije u 56. glavom je neprecizan i Vugrinec nakon slobodnog udarca Čuture. Samo nekoliko trenutaka nakon toga vidjeli smo po jednu polupriliku i na jednoj i na drugoj strani. Iz daljine su pokušali Maruna i Brkljača no oba su vratara koncentrirana.

Na ulasku u posljednjih pola sata lijepu i opasnu akciju Vugrinca i Čuture zaustavilo je zaleđe, a u 62. minuti nakon brze kontre gosti su mogli do vodstva da je nakon ubačaja Suraća Terkeš glavom gađao preciznije. Do 73. minute i udarca Grgića iz daljine gledali smo uglavnom nadmudrivanje između dva šesnaesterca. Dvije minute kasnije domaći su priprijetili i nakon slobodnog udarca Pejića, dekoncentracija vratara Zadra, ali i nakon njega na semaforu stoji, posebno za “bijele”, razočaravajućih 0:0.

Novo uzbuđenje vidjeli smo u 80. minuti kada je Surać povukao kontru, a u situaciji jedan na jedan vratar Zagreba još je jednom reagirao vrhunski spasivši vrlo vjerojatno vodstvo gostiju. Posljednju priliku na susretu zapucao je vrlo dobri Grgić pogodivši gredu vratara Vukovića koji je na kraju loptu uspio primiriti u naručju. Do kraja su “bijeli” zaigrali na sve ili ništa, usmjerivši sve snage u napad, no od svega ipak ništa. Nakon podijele bodova gosti se kući vraćaju vrlo zadovoljni dok Zagreb ponovno ima razloga žaliti za propuštenim.