1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 19.10.2008, 15:30 h, Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Edi Šunjić (Split), Marin Ivanković (Split), Damir Kraljević (Zadar)

Petar Plevnik • nedjelja, 19.10.2008.

Nakon niza od šest prvenstvenih susreta bez pobjede, nogometaši Osijeka u susretu protiv Intera napokon su upisali tri boda. Iako su gosti iz Zaprešića imali vodstvo, pogotkom Ivana Miličevića u sudačkoj nadoknadi Osijek je napokon stigao do pobjede...

Armand Dubois Yankep
66'
7
Marijo Dodik
67'
18
Ante Batarelo
78'
Milivoj Bračun

Katastrofalni rezultati Osijeka i posljednja događanja u klubu odvukla su i ono malo gledatelja željnih nogometa u Gradu na Dravi, pa je susret Osijeka i Intera unatoč lijepom vremenu promatralo tek nešto više od 1000 gledatelja. Budući da zbog klupske suspenzije nije mogao računati na Marina Skendera, trener domaćina Tomislav Steinbrückner mjesto među vratnica povjerio je iskusnom Filipu Šušnjari, a kako je Steinbrückner i najavljivao od prve je minute u vrhu napada prigodu dobio Igor Prijić, uz kojeg je ,na opće iznenađenje, umjesto Karla Primorca, zaigrao Josip Barišić.

Prvu prigodu stvorili su Osječani u šestoj minuti, nakon što na ubačaj Kneževića iz kornera Smoje odlično puca glavom, no ravno u dobro postavljenog vratara Brašnića. Pet minuta kasnije ponovno su domaćini mogli glavom do vodstva, no ovaj put Barišić potpuno neometan s deset metara ne pogađa na odličan ubačaj Vide.

Početnih 10-ak minuta igre u potpunosti je pripalo domaćinima, da bi Inter u 15. minuti iz prve ozbiljnije akcije prema golu Osijeka stigao u vodstvo. Osječka vezna linija vrlo je lako ispala iz igre, što koristi Sivonjić i na drugoj vratnici pronalazi Bulea, kojem nije bilo teško nadvisiti, do tada napadački sjajno raspoloženog, omalenog Andre Luiza i iz blizine matirati iznenađenog Šušnjaru za 0:1.

I nakon primljenog pogotka Osječani su nastavili s napadima, a u 24. minuti ovaj je put Knežević bio neprecizan u pokušaju glavom na ubacivanje Barišića, u situaciji kao preslikanoj iz 11. minute, dok su u 28. minuti na ubačaj Kneževića zakasnili prvo Barišić, a zatim i Smoje.

Iako je Osijek bio dominatna momčad, gostujući napadi činili su se puno opasnijim, pa je tako u 35. minuti Bule sjajno ubacio za Sivonjića, čiji udarac glavom sa samo dva metra sjajno brani Šušnjara i tako spašava Osječane novog pogotka.

Kazna za nerealiziranu prigodu Interu se osvetila u 38. minuti kada, do tada jedan od najslabijih pojedinaca u osječkim redovima, kapetan Valentin Babić, vuče kontru i silovitom udarcem s preko 20 metara svladava nemoćnog Brašnića za 1:1.

U nastavak susreta obje su momčadi ušle otvoreno, vezne linije su se lako prebacivale, no napadi obaju momčadi svodili su se uglavnom na pokušaje iz daljine. U 60. minuti Knežević je još jednom odlično prodro po lijevoj strani, poslao povratnu loptu u sredinu 16-erca, no potpuno usamljeni Jugović zamalo kasni, da bi udarac Babića u 65. minuti, nakon ubacivanja Kneževića iz kuta, s gol linije izbio Šarić.

Ključnim se na kraju ipak pokazala odluka domaćeg trenera da u 64. minuti umjesto Barišića u igru uvede Ivana Miličevića, dok je gostujući trener Milivoj Bračun prilično iznenadio sve prisutne na tribinama, izvadivši iz igre dotad ponajbolje pojedince, Marija Grgurevića i Davora Kukeca, a nedugo zatim i opasnog Nina Bulu.

I kada se već činilo da će Osječani nastaviti svoju crnu seriju, u posljednoj minuti sudačke nadoknade Miličević je na desnom krilu izašao kao pobjednik iz dvoboja s Jonjićem, pri čemu je gostujući branič ostao ležati na travnjaku, a spretni napadač domaćina sjajnim udarcem s ruba 16-erca pogađa lijevi kut iznenađenog Brašnića za 2:1 i veliko slavlje domaćina.