1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 26.10.2008, 15:30 h, Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Petare Gabrilo (Split), Kurnoslav Lesandrić (Nuštar)

Petar Plevnik • nedjelja, 26.10.2008.

U jednom od svojih najboljih ovosezonskih izdanja, nogometaši Osijeka u Gradskom su vrtu u potpunosti nadigrali Croatiju iz Sesveta i zasluženo upisali drugu uzastopnu pobjedu...

Mario Čižmek
68'
16
Goran Jurakić
69'
14
Ivica Landeka
72'
Ljupko Petrović

Nešto više od 1500 domaćih gledatelja teško da je moglo poželjeti bolji početak bijelo-plavih. Naime, već u četvrtoj minuti Andre Luiz dugačkom je loptom uposlio Kneževića na lijevoj strani, osječka desetka iz prve upošljava utrčalog Barišića, koji iz trka silovitim udarcem pod gredu okonačava sjajnu akciju Osijeka za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Osječani su umalo došli do drugog pogotka nakon što Vida odlično ubacuje, a udarac Miličevića glavom s 10-ak metara od vratnice odlazi u gol aut. Ipak, samo tri minute kasnije gosti iz Sesveta stižu do izjednačenja. Palić je primio loptu na desnoj strani, povukao prema 16-ercu i kada je vidio da ga osječki braniči neshvaćaju ozbiljno fantastično plasiranim udarcem s ruba 16-erca pogodio suprotan kut Šušnjarina gola za 1:1.

Već u 14. minuti Croatia je umalo došla do preokreta, nakon što je Petrović odličnom loptom u prigodu izbacio Vojnovića, no bivši napadač Osijeka previše je oklijevao i prigoda gostiju otišla je u nepovrat.

Sve više kako se prvo poluvrijeme bližilo kraju, tempo igre je padao, iako su Osječani i dalje bili ti koji su pokušavali kreirati opasnost pred golom Sesvećana. Vrijedi još izdvojiti nesigurnost gostujućeg vratara Radoša iz 32. minute nakon centaršuta Vide te dobar pokušaj Kneževića malo iznad gola u posljednoj minuti prvog dijela.

Napadi Osječana nastavili su se i u drugom dijelu, no kad već nisu mogli iz igre bijelo-plavi su do novog vodstva stigli iz prekida. Agilni Vida u 59. je minuti izborio prekršaj na desnoj strani, Knežević odlično centrirao, a Smoje glavom pogađa za 2:1.

POVRATAK VEDRANA NIKŠIĆA

Nakon pauze od osam mjeseci zbog ozljede ligamenata u sastav bijelo-plavih napokon se vratio Vedran Nikšić. Mladi napadač Osijeka zaradio je velik pljesak osječke publike prilikom ulaska u igru u 76. minuti.

Tek što su Sesvećani krenuli s centra, neumorni Miličević vuče kontru, upošljava Barišića, a popularni Đozla prebacuje na drugu vratnicu za Andre Luiza, koji pak koristi lošu reakciju jednog braniča gostiju te svojom slabijom desnom nogom s ruba 16-erca zakucava loptu pod gredu za 3:1 i svoj prvijenac u bijelo-plavom dresu.

Dva pogotka u razmaku od minute totalno su deprimirala goste, a kulminacija gostujuće zbunjenosti stigla je u 68. minuti kada Čičak upućuje prekratku povratnu loptu za svog vratara, što koristi uporni Barišić i pogađa praznu mrežu za visokih 4:1.

Nakon četvrtog primljenog pogotka gosti su krenuli nešto ofenzivnije, što su Osječani koristili i neugodnim kontrama lako dolazili u situacije iz kojih su mogli postići još koji pogodak. Ipak, gostima je u 86. minuti pomogao Pranjić nespretnim igranjem u svom 16-ercu, a dosuđeni 11-erac u siguran pogodak za konačnih 4:2 pretvorio je iskusni Vladimir Petrović.