1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 26.10.2008, 15:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 2000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Robertino Dujela (Zadar) i Saša Tomić (Zagreb)

Ivana Jurica • nedjelja, 26.10.2008.

I treći uzastopni susret Šibenika i Intera na Šubićevcu završio je bez pobjednika (1:1). Osvojenih bodom zadovoljniji mogu biti gosti koji su bili bolji u prvom poluvremenu, dok su Šibenčani, nakon iznimno loših 45 minuta, u nastavku zaigrali znatno bolje. Imali su i nekoliko dobrih prilika za pobjedu, ali do sva tri boda nisu uspjeli doći …

Joško Kovač
60'
29
Arijan Ademi
73'
7
Ivan Bulat
84'
Bernard Gulić
57'
15
Miroslav Šarić
73'
3
Vinko Buden
90'
Borimir Perković

Gosti puno bolje ulaze u utakmicu. Već od prvog sudačkog zvižduka preuzimaju terensku inicijativu i kreću prema golu Slavice. Šibenčani neshvatljivo mlako ulaze u utakmicu. Čini se da se dogodilo upravo ono čega se domaći trener Kalinić i pribojavao uoči ove utakmice.

Prvi udarac prema domaćem vrataru Slavici uputio je raspoloženi Grgurović, ali otišlo je preko gola. Isti je igrač i u 16. minuti prijetio iz slobodnog udarca, ali i učinak je bio isti. Bio je to nagovještaj vodstva gostiju: Grgurović je ubacio s lijeve strane, na drugoj vratnici sam je ostao Nino Bule, podmetnuo je glavu i pogodio za vodstvo svoje momčadi. Prije gola Intera odlično je priliku Rogliću stvorio Zec, ali veznjak domaćih nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Vodeći pogodak gostiju bio je posve zaslužen s obzirom na prikazano na terenu. Domaći se nakon toga tek bude, pa Roglić u 36. minuti pokušava zaprijetiti Brašniću, ali bez opasnosti. Četiri minute nakon toga domaćini dolaze do izjednačenja: Ante Bulat dugom loptom u odličnu priliku izbacuje Zeca, on bježi svom čuvaru Krznaru i šalje loptu u mrežu za 1:1. Šesti je to ovosezonski pogodak mladog šibenskog napadača.

Opasno su Šibenčani živjeli u posljednjim minutama prvog poluvremena. Prava opsada domaćeg kaznenog prostora, na sreću po njih nije rezultirala novim pogotkom u Slavičinoj mreži. Kwedi je spašavao s gol crte, Celiščak je u posljednji tren zaustavio dodavanje na suprotnu stranu prema usamljenom napadaču gostiju, dok je u trećoj situaciji vratar Slavica izvadio loptu iz svog gornjeg lijevog kuta.

Šibenski Modri u nastavak su krenuli puno angažiranije. Odmah su preuzeli terensku inicijativu, dok su se Zaprešićani orijentirali na obranu svojih vrata, te su svoju priliku tražili u kontranapadima. Puno je živosti u igru Šibenika svojim ulaskom donio Joško Kovač koji je s desnog boka kvalitetnim i preciznim dodavanjima upošljavao svoje suigrače. Prvu veliku priliku u nastavku čekali smo do 67. minute kad je nakon ubačaja Kovača, ispred Zeca u posljednji trenutak loptu u korner izbio Krznar. Četiri minute kasnije još bolja prilika za domaće. Kovač je iz kornera naciljao Milanovića, ali njegov je udarac završio pored gola.

U 76. minuti udarac je iskušao i Alispahić, ali gađao je ravno u dobro postavljenog Brašnića. Osam minuta prije kraja utakmice lijepa akcije trojca Kovač – Zec – Rodić, koju je potonji završio tek udarcem pored lijeve vratnice. Najbolju priliku gosti su propustili na samom kraju utakmice kad je udarac Grgurovića pogodio domaćeg kapetana Raiča i odbio se u nazad u polje.

Na kraju, svakome po bod. Rezultat koji puno više odgovara gostima, dok domaćini ne mogu biti zadovoljni jednim bodom iako se nastavila serija pozitivnih rezultata.