1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 02.11.2008, 15:30 h, Maksimir, Zagreb, gledatelja: 500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Mladen Lončar (Virovitica), Tomislav Kučina (Sv. Ivan Žabno)
Sesvete
Sesvete
0:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Bez pogodaka na Maksimiru

Antonija Pavlić • nedjelja, 02.11.2008.

Na maksimirskom je semaforu nakon deset godina danas ponovno zasvijetlilo ime Croatije, no ne one nekadašnje zagrebačke, već one sesvetske, kojoj je maksimirski travnjak bio treći "domaći" u njihovoj premijeri u 1. HNL. Monotona utakmica prepuna pogrešaka i bezidejne igre, te jedina u kojoj su strijelci bili potpuno nezainteresirani, sasvim razumljivo nije zadovoljila malobrojne gledatelje koji se od početka susreta nisu ni trudili trošiti grla i bodriti svoje ljubimce.

Mario Čižmek
56'
16
Goran Jurakić
67'
15
Zedi Ramadani
80'
Arijan Ademi
46'
1
Goran Blažević
57'
27
Hrvoje Spahija
88'
Ivica Kalinić

Croatia je susret ipak započela s Radošem na golu, iako je ozbiljna solucija bila i povratak među vratnice Marka Šimića. Od prve je minute u obrani zaigrao i Krunoslav Čičak, dok je na boku svoje mjesto u prvoj postavi zauzeo i povratnik Antonio Mamić.

Momčad trenera Kalinića bila je osnažena za povratnika nakon odrađene suspenzije zbog žutih kartona, Dražena Govića, koji je u početnoj jedanaestorici zamijenio također kartoniranog Rodića. Ostatak momčadi ostao je nepromijenjen u odnosu na utakmicu prošlog kola s Divom iz predgrađa.

Susret je od samog početka mirisao na "nulu", prvu su pravu priliku gledatelji na Maksimiru vidjeli tek u 22. minuti i to u režiji nogometaša Šibenika. Kwedi je odlično probio desnu stranu i ubacio na vrh šesnaesterca gdje se na pravom mjestu našao Ermin Zec, no, njegov prizemni udarac vrhovima prstiju skida vratar domaćih, Radoš.

Dvije minute kasnije ponovno je Zec nakon ubačaja Celiščaka imao dobru priliku, no ovaj puta puca pored vratnice. Šibenčani su što je utakmica više odmicala uspostavljali dominaciju, no ništa se posebno opasno nije događalo pred vratima papirnatih domaćina. U 34. je minuti Milardović pokušao glavom, da bi pet minuta kasnije iz daljine udarac oprobao i Gović, no ostao je, na žalost svoje momčadi, samo na pokušaju.

Pred sam kraj prvog dijela igre uzbudljivost u šesnaestercu Croatije. Alispahić se sjajno izborio za loptu pokraj gol linije i prošao pored Mamića koji ga s leđa očigledno ruši za najstrožu kaznu. No, nijem je ostao sudac Matoc, odmahnuvši sam rukom i pokazavši da se igra nastavi.

U drugom poluvremenu trener Šibenčana u vatru gura mladu nadu hrvatskog nogometa, 17-godišnjeg Arijana Ademija, a zbog ozljede izlazi najbolji strijelac šibenske momčadi Ermin Zec. Igra se u nastavku malo rasplamsala, a ravnopravno se u borbu za pogodak napokon uključila i Croatia.

U 63. minuti Vojnović je ubacio s desne strane, loptu je prihvatio Juroš i u padu je uspio progurati pored Slavice, pritom ga ozlijedivši, udarivši ga kopačkom u predio trbuha. Pomoćni sudac ipak je podigao zastavicu i označio zaleđe, kasnije se pokazalo potpuno opravdano. Do kraja susreta Šibenčani su još nekoliko puta pokušali dalekometnim udarcima iznenaditi Radoša, no ono što je išlo u okvir gola uspješno je ukrotio 24-godišnji vratar.

Šibenčani su tako i u šestoj utakmici za redom ostali neporaženi, dok je Croatia nakon vrlo dobrog starta ipak počela pokazivati znakove umora, te se spustila na 9. mjesto prvenstvene ljestvice.