Thunderu prva pobjeda, Bucksi sigurni

Goran Markuš • ponedjeljak, 03.11.2008.

Iako večerašnji susreti na papiru nisu nagovještavali nikakve poslastice, praksa je pružala nešto sasvim drugo. Tako su momci iz mladog Thundera već u trećoj utakmici uspjeli ubilježiti svoju prvu pobjedu dok su Bucksi unatoč ozljedi Michaela Redda uspjeli zadržati ranije stečeno vodstvo i doći do druge ovosezonske pobjede...

Na krilima Ala Jeffersona (24 poena, 13 skokova) Minnesota već na samom startu susreta bježi i nakon pet minuta ima +6, no domaćini nisu bili spremni tako rano izgubiti utakmicu i do kraja prve četvrtine uspijevaju izjednačiti kod rezultata 20:20. Drugu četvrtinu ponovno puno bolje otvaraju gosti napravivši impresivnu 9:0 seriju u samo tri minute igre, no tada se budi Kevin Durant (18 poena, 5 skokova) i do 24. minute vraća Thunder na samo jedan poen zaostatka.

Treća četvrtina, isti scenarij. Tricom Ryana Gomesa (12 poena) Timberwolvesi prvo bježe na osam poena, a nakon kratkog buđenja domaćina ponovno pritišću i ovog puta odlaze na solidnih deset poena prednosti. Međutim, tada se budi i prvi pick drafta, Russell Westbrook (14 poena) koji do kraja treće četvrtine predvodi Oklahomu i samo 12 minuta prije kraja razlika se smanjuje na prihvatljivih tri poena.

Međutim, u onu odlučujuću četvrtu četvrtinu domaćini odmah kreću žustro i već nakon prve minute igre preuzimaju vodstvo. Nešto više poena na otvaranju četvrtine rezultira još čvršćom igrom u posljednjih pet minuta kada sveukupno pada samo šest poena, od kojih četiri Oklahome Thundera koja prvo košem Westbrooka ponovno vraća vodstvo da bi 16 sekundi prije kraja Nick Collison (10 poena, 10 skokova) pogodio za konačnih 88:85.

Milwaukee Bucksi, momčad koja je protekle sezone u prosjeku primala 103.9 poena upravo je čvrstom obranom uspjela sačuvati prednost stečenu prije odlaska Michaela Redda (16 poena) s parketa uslijed ozljede desnog gležnja.

Već na samom startu susreta Bucksi bježe i pametnom igrom čuvaju prednost sve do kraja prvog poluvremena. Međutim, tek tada predvođeni Richardom Jeffersonom (18 poena, 6 skokova, 6 asistencija) i Michaelom Reddom (16 poena) zahvaljujući 10:0 seriji značajnije odmiču domaćinima koji usprkos Reddovoj ozljedi do posljednjeg odmora zaostatak uspijevaju smanjiti na još uvijek velikih 14 poena.

Nedostatak Michaela Redda bio je prava šansa za Knickse i predvođeni Quentinom Richardsonom (28 poena, 9 skokova) te Zachom Randolphom (15 poena, 13 skokova) domaćini kreću u lov na rezultat, no bez ozlijeđenog Stephona Marburya lov je bio uzaludan i rezultatom 94:86 Milwaukee stiže do svoje druge ovosezonske pobjede.