Noć gostiju

Goran Markuš • srijeda, 05.11.2008.
Noć gostiju

U sva tri večerašnja NBA susreta slavili su gosti. Mavericksi su nanijeli i treći poraz Spursima, Celticsi su prekinuli pobjednički niz Rocketsa, a Sunsi su bez većih problema po prvi puta ove sezone bacili Netse u negativan omjer...

Najtjesnije je bilo u Houstonu gdje je Bostonov trio uspio nadigrati onaj Rocketsa i tako osigurati treću pobjedu svoga kluba. Iako su domaćini susret otvorili 6:0 serijom Celticsi se uspijevaju probuditi i predvođeni Rajonom Rondom (10 poena, 7 skokova, 7 asistencija) do kraja prve četvrtine preuzimaju vodstvo te odlaze na solidnih +6.

Iako su u jednom trenutku kaskali za velikih 16 poena predvođeni Brentom Barryem (9 poena) Rocketsi se bude i do poluvremena smanjuju razliku na samo 5 poena. Već na startu drugog poluvremena Houston je puno čvršći da bi u narednih 12 minuta na leđima večeras fantastičnog Tracya McGradya (26 poena, 6 asistencija) i Luisa Scole (21 poen, 9 skokova) zaostatak smanjili na samo tri poena.

Ponovno puno bolji start četvrtine omogućuje Houstonu ponovno preuzimanje vodstva kod rezultata 86:85 nakon čega se Celticsi ipak bude i do kraja, ponajviše zahvaljujući igraču utakmice, Rayu Allenu (29 poena, 5 skokova, 5 asistencija) osiguravaju svoju treću ovosezonsku pobjedu nanijevši Houstonu prvi poraz.

Iako se prvih pet minuta igralo u egalu, nakon čega su Spursi čak i vodili sa minimalnih 10:9 ostatak susreta ponudio nam je totalnu premoć Mavericksa koji su u apsolutno svakom segmentu igre nadigrali domaćina čemu u prilog naravno ide i statistika (poeni: 81:98, skokovi: 34:45, asistencije: 12:15).

Uvjerljivo najubojitiji dvojac na susretu bio je Dirk Nowitzki (30 poena, 7 skokova) – Jason Terry (29 poena, 6 asistencija) koji je zabio više od polovice koševa svoje momčadi. S druge strane valja spomenuti samo Tonya Parkera (22 poena) i Tima Duncana (19 poena, 15 skokova) koji sami ipak nisu mogli zaustaviti goste iz Dallasa. Možda je zanimljivo još i spomenuti kako je ovo najgori start sezone za San Antonio u posljednjih 35 godina kada su u svojoj prvoj ABA sezoni godinu otvorili sa četiri uzastopna poraza.

7:0 već na samom startu susreta dali su svima do znanja kakav susret u New Jerseyu mogu očekivati. Predvođeni fantastičnim Rajom Bellom (18 poena, 6/6 za tri) Sunsi su potpuno nadigrali domaćine koje je na životu jedva održavao Vince Carter (19 poena, 5 asistencija) uz malu pomoć Jianlina Yia (15 poena, 8 skokova). "Jedino što je ovu utakmicu održalo zanimljivom su bila javljanja o stanju na biralištima tijekom cijelog susreta", nasmiješeno je izjavio jedan od 15000 gledatelja prilikom izlaska iz dvorane.