Roy presudio Rocketsima

Goran Markuš • petak, 07.11.2008.

U oba večerašnja susreta domaćini su stigli do novih pobjeda. Dok je Orlando bez većih problema pobjedom nad 76ersima vratio svoj pozitivan omjer, zahvaljujući Brandonu Royu Portland je tek nakon prvog produžetka uspio svladati vrlo snažne goste iz Houstona...

Obje momčadi u Rose Gardenu kreću poprilično mirno, no Portland se bolje snalazi i samo šest sekundi prije kraja prve četvrtine ima solidnih šest poena prednosti, no tada najefikasniji igrač na susretu Tracy McCrady (30 poena, 7 skokova, 8 asistencija) dodaje loptu slobodnom Aaronu Brooksu (14 poena) koji sa zvukom sirene pogađa tricu za -3 uoči prvog kraćeg odmora.

Iako prvi dio drugih 12 minuta Portland predvođen Travisom Outlawom (14 poena, 13 skokova) ponovno uspijeva malo pobjeći, gosti se bude i do poluvremena razliku smanjuju na minimalnih -1 nakon što su se dvije minute prije završetka potpuno približili i nakratko preuzeli vodstvo. Još jedno odlično otvaranje četvrtine Portlanda predvođenog LaMarcusom Aldrigeom (27 poena, 9 skokova) omogućava im još jedan bijeg na solidnih +9, no Houston je uporan i do kraja treće četvrtine dolaze na samo tri poena zaostatka.

Niti četvrta četvrtina ne mijenja obrazac koji se ponavljao tijekom cijelog susret i zahvaljujući fantastičnom Rudyu Fernandezu (15 poena) domaćini nakon samo dvije minute imaju velikih deset poena prednosti. Međutim, devet poena i dvije asistencije McGradya u posljednjih deset minuta bili su previše za Trail Blazerse i rezultatom 90:90 odlazi se u produžetak.

Čvrsto se igralo u produžetku da bi se sve svelo na posljednjih 1.9 sekundi. Nakon koša Brandona Roya (17 poena, 7 skokova, 5 asistencija) svi su mislili da je gotovo, no Yao Ming (13 poena, 6 skokova) dobiva loptu i samo 0.8 sekundi prije kraja uz faul pogađa koš da bi slobodnim bacanjem doveo Rocketse u minimalnu, no zapravo vrlo veliku prednost kod rezultata 98:99. Mnogi obožavatelji već su se pomirili sa porazom, no tada Roy sa suprotnoj strani prima loptu loptu i sa oko devet metara pogađa za konačnih 101:99. Za Portland i gledatelje završnica iz snova.

Unatoč svim problemima Dwighta Howarda (14 poena, 8 skokova) sa osobnim pogreškama Orlando se čvrstom prvom četvrtinom uspio dovoljno odvojiti od gostiju da bi bez većih problema stigao do svoje treće ovosezonske pobjede. Rashard Lewis (20 poena, 8 skokova) zabio je čak deset poena u tom periodu što je Magicu omogućilo bijeg na velikih +14.

Iako su se 76ersi večeras predvođeni Thaddeusom Youngom (19 poena) u nekoliko navrata uspijevali približiti domaćini su vrlo koncentriranom igrom u potpunosti kontrolirali susret rutinski čuvajući stečenu prednost. Šest poena Eltona Branda (12 skokova) kao ni 16 Andrea Iguodale (11 skokova) nije pomoglo Philadephiji da napravi preokret protiv Orlanda koji je ponajviše zahvaljujući Lewisu, Hidayetu Turkogluu (20 poena, 8 skokova) i Jameeru Nelsonu (16 poena – season high, 9 asistencija) stigao do ovako velike pobjede.