1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 09.11.2008, 15:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 1.500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Damir Pervan (Bjelovar), Mišo Faletar (Bjelovar)

Zoran Zdelar • nedjelja, 09.11.2008.

Malo tko je očekivao da će zaprešićki Inter na Kantridi osvojiti išta više od boda, a na kraju se kući s Kantride vraćaju slaveći zbog osvajanja sva tri boda. Inter je pogotkom u samom otvaranju utakmice stigao u vodstvo, a onda su to pametnom igrom uspjeli i zadržati do posljednjeg sučevog zvižduka...

Ramon Fernandez
46'
Tomislav Jonjić
61'
9
Bernard Gulić
78'
22
Mario Rašić
82'
Borimir Perković

Nogometaši Rijeke nakon nekoliko loših rezultata ponovno su počeli kliziti prema donjem dijelu ljestvice i nakon današnjeg dvoboja sa zaprešićkim Interom sada su samo dva boda udaljeni od 11. mjesta. Gost na Kantridi nije odigrao toliko dobru utakmicu, koliko pametnu. Borimir Perković iznimno dobro je proučio momčad Rijeke te ih je tijekom cijelog ostatka utakmice nakon što su poveli vrlo dobro blokirao.

Robert Rubčić najavio je da Rijeka upravo u dvoboju s Interom želi započeti novi uspješni niz kako bi u dobrom raspoloženju ušli u prilično naporni ritam za hrvatske klubove – onaj srijeda-nedjelja. No, dvoboj sa Zagrebom u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ipak neće čekati u tako dobrom raspoloženju nakon relativno loše predstave protiv Zaprešićana.

Inter je na Kvarneru stigao iznimno rano do vodstva, postigli su najbrži pogodak u popodnevnom terminu 14. kola 1. HNL. Bivši Rijekin nogometaš Nino Bule pokrenuo je po boku akciju, a zatim je loptu proslijedio do Silvija Cavrića koji je malo izigrao dvojicu braniča domaće momčadi, a zatim kratkim dodavanjem proigrao Sivonjića. Ilija se na nekih 11-12 metara uspijeva vrlo dobro snaći te preciznim udarcem svladati Radmana za vodstvo do 1:0.

Domaćin u idućih nekoliko napada solidno prijeti vrataru Goranu Brašniću, koji ipak iz svih duela izlazi kao pobjednik, a u 20. minuti Inter je umalo povećao vodstvo. Grgurović je pucao vrlo dobro, no Velimir Radman ovog je puta ipak uspio dobro reagirati i spasiti svoju mrežu od novog pogotka.

Ostatak prvog dijela utakmice protekao je u sličnom ritmu. Riječani su uglavnom imali terensku nadmoć i loptu nešto više vremena u svom posjedu, a gosti su ti u tamo pokoji put zabljesnuli. Najveću priliku u prvom poluvremenu za izjednačenje imao je Matija Matko, kojeg je proigrao Novaković, a Rijekin napadač puca prilično dobro, no ne i dovoljno precizno. Lopta je prohujala tek nekoliko centimetara iznad grede.

Rubčić je odlučio prije početka drugog dijela u svlačionici ostaviti dva nogometaša te osvježiti veznu liniju za koju je zaključio da ipak ne čini dovoljno, a jedino bi se od toga mogao izuzeti Novaković, koji je svojim prodorima po boku stvorio nekoliko solidnih prilika.

Drugo poluvrijeme unatoč nastavku dominacije nije donijelo velike prilike Riječanima. Domaćini su uporno pokušavali probiti Inter kroz sredinu, što im je prilično rijetko uspijevalo. Gostujući nogometaši pametnom igrom nisu dozvolili protivniku da se previše razmaše i postane odveć opasan, ali su zato u 68. minuti umalo skrivili jedanaesterac. Srđan Pecelj u skoku je srušio jednog Rijekinog nogometaša, ali sudac Bruno Marić procijenio je kako se ne radi o prekršaju za kazneni udarac.

Najbolju priliku za izjednačenje Riječani su imali u 82. minuti susreta, no i u toj situaciji boljim se pokazao vratar Brašnić koji je spasio svoju momčad. Inter je u samoj završnici imao i još jednu odličnu priliku za potvrdu pobjede, no koju minutu prije isteka regularnih 90 minuta još je jednom dobro reagirao i Radman te je susret završen pobjedom gostiju.