1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 09.11.2008, 20:15 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Conjar (Osijek), Novoselnik (Belišće)

Bernard Jurišić • nedjelja, 09.11.2008.

Nogometaši Hajduka nastavljaju pravu rezultatsku renesansu pod palicom Ante Miše. I treću utakmicu za mandata "v.d." trenera Miše Hajduk je riješio u svoju korist uz dobru igru i bez primljenog pogotka...

Dario Jertec
76'
Mensur Mujdža
46'
29
Ivan Krstanović
46'
14
Matija Špičić
66'
Luka Pavlović

Da li zbog želje da se dokažu potencijalnom novom treneru ili iz još banalnijeg razloga - da pomognu Anti Miši da se zadrži na klupi Hajduka do daljnjega, Hajdukovi nogometaši iznimno motivirano i agresivno ušli su u utakmicu protiv Zagreba. Bilo je tu zasigurno i želje za uzvratom zbog 0:3 koje su doživjeli u prvom ovosezonskom ogledu s "pjesnicima", a sve skupa rezultiralo je s odličnih 45 minuta splitske momčadi.

Hajdukovi najglasniji navijači, oni sa sjeverne tribine, svoju su potporu Goranu Vučeviću i Anti Miši iskazali transparentom "Vučeviću i Miše, Torcida za vas diše". Desetak minuta trajalo je "ispipavanje snaga", a onda je krenuo Hajdukov "uragan".

Prilično su se dobro od prve minute slagali Ivan Strinić i Siniša Linić, a nakon nekoliko međusobnih "probnih pokušaja", u 27. su minuti upravo njih dvojica izrodili domaće vodstvo. Nešto prije vodećeg pogotka kojeg je Linić zakucao odličnim udarcem sa 16 metara, Hajduk je zbog ozljede Bušića ostao bez klasičnog napadača i činilo se da će bili izazov naći realizatora u današnjoj utakmici.

No, Bušićev izlazak njegovi suigrači "proslavili" su s tri pogotka u tri minute. Nakon Linića, mrežu je samo dvije minute kasnije zatresao upravo Bušićeva zamjena - Mirko Oremuš. Sve mu je pripremio Bartolović, a mladom Hajdukovcu bio je to prvi prvenstveni pogodak ove sezone.

Nedugo nakon što se pošlo sa centra, Hajdukovci su zabili i treći pogodak. Goran Rubil je pronašao malo prostora s 25 metara, snažno potegnuo prizemno, lopta je na putu zakačila jednog igrača Zagreba i prevarila Škorića za 3:0. Munjeviti trominutni "blitzkrieg" Splićana praktično je riješio večeranji susret.

U drugom dijelu igra se razvodnila, dokazujući još jednom zašto naše momčadi nemaju snage za 90 minuta protiv europskih protivnika. Hajdukovci su bili zadovoljni vodstvom bez želje da do vrha napune Zagrebovu mrežu, a "pjesnici" su se predali ni sami ne vjerujući da mogu nadoknaditi tri pogotka minusa.

Bartolović je prijetio dvaput, a Oremuš je mogao postići i drugi pogodak u 61. minuti kad ga je odlično uposlio Rubil. Mladen Bartolović ipak je uspio zatresti mrežu u 75. minuti i presjeći sve dvojbe glede igrača utakmice. Raspoloženi Marijan Buljat pravovremeno ga je proigrao na 30 metara, ovaj krenuo sam prema Škoriću i lako ga prebacio za 4:0. Prije nego što je Zagreb krenuo sa centra, Bartolović je zamijenjen uz pljesak s tribina.

Do kraja se Jertec pokušao nametnuti s nekoliko poteza, mogao je Hajduk još neku loptu gurnuti preko Zagrebove gol-linije, ali i ovako je zadovoljio oko 5.000 svojih navijača, koji su pljeskom i pjesmom ispratili svoje igrače u svlačionicu. I glasnom porukom: "Ante Miše!"