Boston lagano u Detroitu

Branimir Korać • ponedjeljak, 10.11.2008.

Noćašnji NBA program donio je dva velika dvoboja. U prvom su Celticsi s lakoćom došli do pobjede u Detroitu dok su u drugom Lakersi na svom parketu pomeli Houston Rocketse. U akciji je bio i Toronto Roka Ukića, a naš reprezentativac dobio je mizernu minutažu...

Roko Ukić krenuo je u sezonu kao drugi playmaker Toronto Raptorsa, međutim, iz rotacije ga je pomaknuo Willie Solomon koji dobro mijenja Josea Calderona i Roko je osuđen na mrvice. Noćas je Toronto slavio protiv Bobcatsa u gostima, a naš reprezentativac dobio je svega 88 sekundi za vrijeme kojih je promašio jedan šut iz igre. Raptorsi su slavili 89:79 zahvaljujući sjajnoj posljednjoj četvrtini u kojoj su serijom 17:0 preokrenuli vodstvo Bobcatsa i otišli do pobjede. Predvodio ih je Chris Bosh s 30 poena i 15 skokova te Andrea Bargnani s 18 poena i pet skokova. Kod domaćina D.J. Augustine ubacio je 14 poena, a Raymond Felton dodao je 12 poena i šest asistencija.

Prvi ovosezonski poraz upisali su Jazzeri koji su gostovali kod New York Knicksa. Knicksi su dobrom obranom nanijeli Utahu poraz 107:99 odlučivši utakmicu na startu drugog poluvremena kada su se odvojili i došli do visoke prednosti. Jamal Crawford s 32 poena bio je najefikasniji kod New Yorka, a Zach Randolph dodao je 25 poena i 14 skokova. Kod Jazzera Carlos Boozer ubilježio je 19 poena i 17 skokova, a Andrei Kirilenko 18 poena.

U dvoboju dvije momčadi koje su vrlo loše otvorile sezonu Los Angeles Clippersi nadigrali su Dallas Maverickse sa 103:92. Ovo je prva ovosezonska pobjeda Clippersa dok je Dallas na neočekivano slabom omjeru 2-4. Odlučujuće razdoblje igre bila je sredina posljednje dionice u kojoj je Los Angeles napravio 13:0 kod rezultata 79:79 i riješio pitanje pobjednika. Baron Davis ubacio je 22 poena uz deset asistencija, Al Thornton dodao je 17 poena, a Marcus Camby 14 skokova. Kod Mavericksa Dirk Nowitzki ubacio je 33 poena uz sedam skokova, a Gerald Green 13 poena uz 12 skokova.

U debiju Allena Iversona pred domaćim gledateljima, Boston je lako svladao Pistonse 88:76. Ključ pobjede Celticsa leži u lošoj reakciji igrača Pistonsa s klupe koji su dozvolili Celticsima da drugu četvrtinu dobiju s visokih 30:10 i već tada naznače kako bodove nose u Boston. Svi napori domaćina za povratkom u susret bili su neuspješni, Celticsi nisu dozvolili veliki preokret. "To nam je posao, moramo izaći na parket razmišljajući kako možemo još podići momčad. Ako to ne uspijemo, nismo dobro odradili posao", rekao je Tony Allen, jedan od četvorice igrača s klupe koji su nadigrali rezerve Pistonsa u drugoj dionici. Allen je susret završio s 23 poena i pet skokova, njegov prezimenjak Ray dodao je 17 poena i osam skokova, Kendrick Perkins uhvatio je deset skokova, a Kevin Garnett 12 skokova. Kod Pistonsa Tayshaun Prince ubacio je 23 poena uz osam skokova, Will Bynum dodao je 11 poena, a Rasheed Wallace 11 skokova.

S odličnim igrama nastavljaju Atlanta Hawksi koji i dalje ne znaju za poraz. Noćas su slavili na gostovanju kod Oklahome 89:85 iako su na teren izašli bez vrlo važne karike Josha Smitha. Joe Johnson predvodio ih je s 25 poena, Marvin Williams upisao je 16 poena i sedam skokova, a Al Horford 12 skokova i pet blokada. Kod Thundera Kevin Durant ubilježio je 20 poena, a Russell Westbrook 15 poena.

Dok Allen Iverson čeka na prvu pobjedu s Pistonsima, Chauncey Billups bilježi i drugu u dresu Denver Nuggetsa. Noćas su imali lagan posao protiv Memphis Grizzliesa, bez problema su slavili 100:90. U drugom poluvremenu igrali su vrlo kvalitetnu obranu i zadržali Grizzliese na svega 36 poena te s lakoćom došli do pobjede. Carmelo Anthony ubacio je 24 poena uz osam skokova, Nene Hilario dodao je 18 poena i 12 skokova, a Chauncey Billups 16 poena, deset asistencija i šest skokova. Kod gostiju O.J. Mayo upisao je 31 poen i osam skokova, a Rudy Gay 16 poena i sedam skokova.

Golden State Warriorsi i Sacramento Kingsi nemaju baš savršen start u sezonu, a u međusobnom dvoboju u Arco Areni u Sacramentu bolji su bili Kingsi sa 115:98. Najvećim dijelom susreta Kingsi su vodili, a u posljednjoj dionici samo su sačuvali već veliku stečenu prednost. Predvodio ih je Kevin Martin s 27 poena, Brad Miller dodao je 14 poena, deset skokova i šest asistencija, a Spencer Hawes 14 poena i 11 skokova. Kod Warriorsa Andris Biedrins bio je odličan sa 16 poena i 18 skokova dok je Stephen Jackson dodao 15 poena i šest asistencija.

Houston je odlično otvorio utakmicu na gostovanju kod Lakersa i došao do prednosti većoj od deset poena, ali na kraju je izgubio s visokih 111:82. Lakersi su preokret napravili već do starta posljednje dionice u kojoj su posve pregazili Rocketse i dobivši tu četvrtinu 39:17 otišli do pobjede. Kobe Bryant bio je najefikasniji s 23 poena, a Pau Gasol ubilježio je 20 poena i 15 skokova. S druge strane Aaron Brooks ubilježio je 20 poena, a Luis Scola 12 poena i devet skokova.