1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 16.11.2008, 15:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 500
Suci: Proleta (Opuzen), Kraljević (Zadar), Perić (Šibenik)

Kranjčevićeva dočekala pobjedu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.11.2008.

Nakon više od mjesec dana i gostovanja u Vinkovcima nogometaši Zagreba stigli su do pobjede u HNL-u. U Kranjčevićevoj je “stradao” Slaven Belupo, no iako konačnih 2:0 sugerira kako su “bijeli” imali prilično lagan posao, do pobjede su došli velikom bitkom u središnjici terena, a u igrača susreta prometnuo se talentirani Besart Abdurahimi...

Haris Mehmedagić
46'
9
Miroslav Pejić
58'
22
Ivan Parlov
69'
Luka Pavlović
20
(do 84')

Mile Petković

I dok su “bijeli” istrčali u najavljenom sastavu, nogometaši Slaven Belupa u susret su ušli bez napadača Bojana Vručine. Iznenađujuće nekvalitetan teren u Kranjčevićevoj uvjetovao je vrlo rastrganu igru od samoga početka, pa u prvome dijelu susreta nije bilo izrazitih prilika.

Gostujući su nogometaši preko Jurića i Kresingera pokušali zaprijetiti u 5. odnosno 8. minuta i do 45. minute nisu stvorili priliku pred Škorićem. S druge strane, domaćini su prijetili uglavnom iz slobodnih udaraca koji su već standardno zadaća Davora Vugrinca. Tako su nakon njegovih ubačaja Rodića glavom pokušavali iznenaditi Piškor u 4. i 23. te Kartelo u 42. minuti, baš kao i Oršulić nakon kornera u 14. i 31. minuti.

Imali su Pjesnici nekoliko poluprilika i iz igre. U 26. minuti vrlo raspoloženi Piškor uposlio je Abdurahimija koji se sjurio u šesnaesterac gostiju no zapucao tek pored suprotne vratnice. Najbolju su priliku prvoga dijela propustili tri minute kasnije kada je nakon još jednog slobodnog udarca lopta prvo stigla do Špičića, a potom i Piškora čiji udarac vratar gostiju brani rukometnom reakcijom.

U 35. minuti vidjeli smo brzi dupli pas u šesnaestercu gostiju. Abdurahimi je kombinirao s Vugrincem, no njegov daljnji pokušaj netko iz obrane gostiju čisti u korner. Zadnju su priliku propustili gosti, nakon ubačaja Čavala lopta je u konačnici stigla do slobodnog Šafarića koji je s ruba 16 metara pucao prema vratima no samo u ruke Škorića.

Nastavak je otvorio Zagreb prilikom Vugrinca u 49. minuti kada je napadač “bijelih” prvo pao u kaznenom prostoru, a potom se digao i pucao no tek do Rodića. Na drugoj strani, u 52. minuti Čaval dugom loptom na suprotnoj strani pronalazi Jurića koji u posljednji tren puca i gađa vanjski dio male mreže. Isti je igrač koncentraciju domaćeg vratara testirao već dvije minute kasnije udarcem sa desne strane.

u 66. minuti cijela je desna strana Zagreba ispala iz igre, no na sreću domaćih najprije Kresinger, a potom i Jurić nisu pred samim vratima Škorića reagirali najbolje. Dvije minute kasnije inicijativa domaćih isplatila se nakon što je hitrog Abdurahimija u kaznenom prostoru srušio Rogulj. Loptu je za vodstvo u mrežu poslao Vugrinec. A već četiri minute kasnije, točnije u 72. minuti, na semaforu je stajalo 2:0. Abdurahimi je sam prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i precizno loptu poslao u supotni kut.

Nakon drugog pogotka domaćih gosti su u rijetke prilike stizali tek preko nekoliko udaraca iz daljine. Pjesnici su se izglednijom prilikom javili u 87. minuti kada je akciju Piškora i dobar ubačaj Pejića Vugrinec završio udarcem preko vrata Rodića. Do kraja susreta lagana je incijativa pripala gostima koji su susret zaključili Šafarićevim slobodnim udarcem.

Pjesma u domaćoj svlačionici čula se tako nakon petog kola i susreta sa Osijekom, dok gosti u Koprivnicu putuju bez ispaljenog metka.