1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 16.11.2008, 20:15 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 7.000
Suci: Igor Pristovnik, Olujić, Modrić (svi Zagreb)

Bernard Jurišić • nedjelja, 16.11.2008.

Još jedna odlična predstava i pobjeda Hajduka. Četvrtu pobjedu ubilježio je Hajduk pod vodstvom Ante Miše, a ni u petom susretu s Mišom na klupi splitska momčad nije primila pogodak. Rijeka je upotpunila niz momčadi koje je Hajduk nadigrao u posljednja dva tjedna i savladao čak i uvjerljivije od konačnih 2:0...

Dario Jertec
89'
Robert Rubčić

Jadranski derbi u Poljud je došlo gledati oko 7.000 gledatelja, mahom Hajdukovih navijača. Na jugozapadnoj tribini zbila se malena grupica navijača Rijeke, koja odavno s lošijom atmosferom nije dolazila u Split. Utakmica je počela minutom šutnje u znak sjećanja na pad Vukovara, koji se obilježava 18. studenog.

Prvu prigodu imali su gosti, no Ahmad Sharbini nije dobro smirio Novakovićevu loptu u 7. minuti. Ono što je propustila Rijeka, nije Hajduk na drugoj strani. Samo minutu kasnije Gabrić je ubacio u peterac loptu iz slobodnog udarca s desnog boka, nekoliko Hajdukovaca je bilo u skoku, no gostujući stoper Bodrušić bio je taj koji je prevario svog vratara Radmana.

Rano vodstvo olakšalo je posao Hajdukovcima, koji su mirno nastavili kontrolirati sredinu terena. Dok se Strinić mučio s Novakovićem na lijevoj strani Hajdukove obrane, još jedan pogodak pao je na suprotnoj strani. Bartolović je ubacio loptu s lijevog boka, na prvoj vratnici najviši i najsnažniji u skoku bio je Senijad Ibričić i spremio loptu u bliži Radmanov kut. Hajduk je već nakon 24 minute imao dva pogotka prednosti.

Završnicu prvog dijela obilježila su dva krasna poteza Nikole Kalinića, koji je danas debitirao pod Mišinom paskom. Najprije je odličnim "škaricama" zapucao u 41. minuti, a u samoj završnici prvog dijela krasno "podvalio" loptu Bartoloviću kroz dvojcu Riječana, no ovaj nije uspio realizirati lijepu prigodu.

U drugi dio trener Rijeke krenuo je ofanzivnije, zamijenivši nes(p)retnog Bodrušića Matkom. No, na prvu opasnost na bilo kojoj strani čekalo se više od 15 minuta. Fernandez je tada fino proigrao Ahmada Sharbinija, koji je izaša oči u oči sa Subašićem, no nije uspio pronaći put do bližeg kuta.

Stvaralačka pauza trajala je sve do posljednjih desetak minuta, kad je splitska momčad mogla ukrcati još nekoliko lopti u gostujuću mrežu. Iako su zadnjih 7 minuta igrali bez isključenog Strinića, nizali su Hajdukovci prigode pred Radmanom. Bušić, Andrić, Skoko, Rubil, prštalo je oko riječkih vrata, no ni jedna lopta nije pronašla traženi cilj.

Rijeka je bila nemoćna s praktično jednom pravom prigodom u 90 minuta. Hajduk je s druge strane nastavio niz odličnih predstava i rezultata pod vodstvom Ante Miše. Pet utakmica, četiri pobjede i remi, uz gotovo nevjerojatan podatak - bez i jednog primljenog pogotka. Nakon današnje predstave, tko će se usuditi maknuti Antu Mišu s mjesta trenera Hajduka? Posebno uoči dvije važne gostujuće utakmice protiv Slavena u prvenstvu i Kupu.