Ukiću minute, Wadeu poraz

Goran Markuš • ponedjeljak, 17.11.2008.

Iako smo ostali zakinuti od većih iznenađenja ne možemo biti nezadovoljni viđenim u jučerašnjoj NBA večeri. Nešto značajniju minutažu dobio je i naš Roko Leni Ukić protiv snažnog Miamija kojeg su Raptorsi sa 11 poena razlike večeras uspjeli svladati…

Vrlo čvrsto igralo se u Torontu gdje su Raptorsi dočekali i pobijedili goste iz Miamija. Izjednačenost na terenu ipak su malo bolje iskoristili gosti koji predvođeni sjajnim Dwyaneom Wadeom (29 poena, 8 asistencija) na poluvrijeme odlaze sa mala četiri poena prednosti.

Prvih 11 minuta treće četvrtine stvari su se odvijale slično kao i u prvom poluvremenu da bi uslijedio veliki pad gostiju koji pred kraj treće i početkom četvrte četvrtine ne mogu zabiti poena što domaćini predvođeni sjajnim dvojcem Chris Josh (27 poena, 7 skokova) – Jermaine O'Neal (11 poena, 18 skokova) znaju iskoristiti i 15:2 serijom rade 15 poena razlike te mirno privode susret kraju. Naš Roko Leni Ukić dobio je solidnih 15 minuta na terenu koje je uspio pretvoriti u tek dva skoka, četiri asistencije i jedan blok.

Dallasova "pauza na suhom" za Dirka Nowitzkog (39 poena, 15 skokova) vjerojatno je trajala cijelu vječnosti što zasigurno diže "težinu" sinoćnjeg ogleda sa Knicksima. Međutim, to nije spriječilo domaćine da odmah na početku šokiraju goste i predvođeni sjajnim Zachom Randolphom (27 poena, 18 skokova) već nakon prve četvrtine imaju devet poena prednosti što narasta do još neugodnije brojke 15.

Kako se nešto mora napraviti bilo je jasno i Nowitzkom i Joshu Howardu (31 poena, 14 skokova) koji sjajnom igrom vraćaju Maverickse u utakmicu. Nakon 48 minuta rezultat je 112 i susret odlazi u produžetak gdje gosti ne ostavljaju nikakvog prostora domaćinima i odnose tek treću, sli vrlo važnu ovosezonsku pobjedu.

Bez Manua Ginobilija i Tonya Parkera Spursi su po prvi puta u ovoj sezoni uspjeli upisati drugu uzastopnu pobjedu ponajviše zahvaljujući sjajnom dvojcu Tim Duncan (20 poena, 10 skokova) – Michael Finley (21 poen) koji je ponovno nosio igru gostiju.

Iako se vodstvo mijenjalo čak 17 puta Spursi su boljom igrom u drugoj i četvrtoj četvrtini uspjeli svladati vrlo dobar Sacramento kojemu je ovo ujedno i drugi uzastopni poraz. Kod Kingsa uvjerljivo najefikasniji bio je John Salmons (31 poena), a sa 16 poena i pet skokova slijedi ga Beno Udrih.

Nakon pobjede u prvom kolu Minnesota je večeras ubilježila i osmi uzastopni poraz, a egzekutori su ovog puta bili sjajni košarkaši Nuggetsa predvođeni fantastičnim Chaunceyom Billupsom (26 poena, 5 skokova, 5 asistencija). Iako su domaćini bez većih problema dominirali većinom susreta gosti na čelu s Alom Jeffersonom (20 poena, 14 skokova) opasno prijete pa čak i preuzimaju vodstvo pred kraj treće četvrtine, no Nuggetsi ubrzo vraćaju mir u svoje redove i do kraja utakmice osiguravaju svoju šestu ovosezonsku pobjedu.