Roko DNP, Carter jači od Raptorsa

Branimir Korać • subota, 22.11.2008.

Toronto Raptorsi ispustili su pristojnu prednost protiv Netsa i u produžetku upisali poraz. U za favorite mirnoj večeri očekivane pobjede ostvarili su Celticsi, Lakersi, Spursi, Magic, Blazersi i Hawksi...

Roko Leni Ukić još jednom je zaradio nepopularan status DNP (nije ulazio). Sam Mitchell ostavio ga je cijeli susret na klupi pruživši još jednu priliku Willu Solomonu koji nije posebno oduševio, ali zato je Jose Calderon bio sjajan i potrebe za većom minutažom rezervnog playa nije bilo. No Raptorsima nije pomogla odlična večer Chrisa Bosha, Josea Calderona i Andree Bargnanija, s druge strane Vince Carter bio je nezaustavljiv i vodio je Netse do pobjede u produžetku 129:127.

U trećoj četvrtini imali su Raptorsi plus 18, do završnice to prokockali, a tricom 0.8 sekundi prije kraja susreta Carter je odveo utakmicu u produžetak. Tamo je Carter ponovno bio prvo ime i 2.1 sekundu prije kraja zakucao je za pobjedu. Susret je završio s 39 poena i devet skokova dok je Devin Harris dodao 30 poena i pet asistencija. Kod Raptorsa Chris Bosh ubacio je 42 poena uz devet skokova, Andrea Bargnani dodao je 29 poena uz deset skokova, a Jose Calderon 26 poena uz 15 asistencija.

Orlando je bio uspješan u produžetku protiv Indiane 100:98. Pacersi su imali u dodatnih pet minuta 11 sekundi za zadnji napad, T.J. Ford preuzeo je odgovornost, međutim, njegov šut nije bio precizan i Magic slavi. Dwight Howard ubacio je 24 poena uz 17 skokova i pet blokada, a Jameer Nelson dodao je 22 poena i devet asistencija. Kod Pacersa Marquis Daniels ubacio je 25 poena uz pet asistencija, 22 poena uz šest skokova dodao je T.J. Ford, a deset skokova Troy Murphy.

Washington nastavlja redati porazi, a novi je stigao protiv Houston Rocketsa koji su slavili 103:91. U deset susreta Wizardsi su tako upisali već devet poraza. U ovom dvoboju imali su uoči posljednje dionice sedam poena viška, ali onda su posve nadigrani i doživjeli novi poraz. Tracy McGrady ubacio je 20 poena, a Carl Landry dodao je 19 uz šest skokova. Kod domaćina Antawn Jamison ubacio je 27 poena uz deset skokova, a Andray Blatche dodao je 14 poena.

U još jednoj utakmici bez Josha Smitha, Hawksi su uspjeli slaviti. Doduše protivnik im i nije bio tako jako strašan, svladali su Charlotte Bobcatse 88:83. Nije to bio posebno lagan posao za Hawkse, dosta su se mučili da bi tek u posljednjim minutama osigurali pobjedu. Predvodili su ih Joe Johnson s 30 poena i osam asistencija, Marvin Williams s 22 poena i deset skokova te Maurice Evans s deset poena i deset skokova. Kod Bobcatsa D.J. Augustin ubacio je 26 poena uz sedam asistencija, Gerald Wallace 17 poena uz deset skokova, a Emeka Okafor dodao je 11 skokova.

Uraganska treća četvrtina koju su dobili s 35:10 osigurala je Celticsima pobjedu protiv T-wolvesa 95:78. Kevin Garnett odigrao je prvu utakmicu u svojoj bivšoj dvorani i bio jedan od ključnih ljudi Celticsa sa 17 poena. 12 poena i 11 skokova dodao je Paul Pierce, a deset poena i 11 skokova Leon Powe. Kod domaćina Al Jefferson ubacio je 23 poena, a Sebastien Telfair 13 poena.

Utah sa šarenom petorkom bez Boozera i Williamsa nije imala šanse protiv Spursa koji i dalje ne mogu računati na Ginobilija i Parkera. Spursi su pokazali kako imaju dužu klupu, ali i kako mogu slaviti protiv dobrih momčadi i u ovakvom sastavu, a da Tim Duncan nema vanserijsku večer. Duncan se zadovoljio sa 18 poena i sedam skokova, a u glavnim ulogama bili su Roger Mason s 29 i George Hill s 23 poena. Kod Jazzera 17 poena ubacio je Ronnie Brewer, a 16 uz deset skokova C.J. Miles.

Oklahoma City nastavlja s porazima i na najlošijem je omjeru u ligi, 1-12. Ovaj put krvnici su im bili New Orleans Hornetsi koji su u gostima lako slavili 105:80. Već na poluvremenu bilo je plus 20, a u nastavku susreta prednost je i povećana. David West ubacio je 19 poena uz osam skokova, a Chris Paul dodao je 17 poena uz po šest skokova i asistencija. Kod domaćina Kevin Durant upisao je 17 poena, a Nick Collison 16 poena i 13 skokova.

U dobroj formi je Portland koji je s lakoćom apsolvirao nekada neugodno gostovanje kod Sacramenta. Blazersi su još jednom potvrdili dužinu klupe i slavili su bez problema 117:96. Briljirao je Steve Blake koji je ubacio 20 poena (šest trica), a deset poena i deset skokova dodao je vrijedni Joel Przybilla. Kod Kingsa Jason Thompson s 19 poena i 12 skokova bio je najvrijednije ime.

Već u prve 24 minute Lakersi su poslali poruku Nuggetsima kako nemaju što tražiti u ovom susretu. Na poluvrijeme se otišlo već s plus 20 Lakersa koji su u nastavku samo rutinski zadržali ono do čega su brzo došli. Slavili su na kraju 104:90 uz 29 poena Kobea Bryanta i 13 poena i 13 skokova Andrewa Bynuma. Kod poraženih 18 poena uz šest skokova ubacio je J.R. Smith, a tek deset poena ubacio je Carmelo Anthony uz šut 5/19.