Noć Howarda i Paula

Goran Markuš • petak, 28.11.2008.

Ovu noć igrana su samo dva NBA susreta. Dok je u prvom Orlando bez ikakvih problema potpuno nadigrao domaće Wizardse u drugom su se Hornetsi, nakon odlične prve četvrtine do samog kraja morali boriti sa tvrdim Nuggetsima. Uspjeli su...

Da je Chris Paul (22 poena, 10 asistencija) pravi pobjednik svi su odavno već znali, no bez iskusnih suigrača nitko ne može, a upravo tu rupu Hornetsi su pokušali popuniti dovođenjem Jamesa Poseya (10 poena, 5 skokova) koji iza sebe ima već dva osvojena "prstena". Danas im se to debelo isplatilo.

Naime, nakon što su odlično ušli u susret Hornetsi polako, ali sigurno padaju, a Nuggetsi se predvođeni večeras sjajnim dvojcem J.R. Smith (32 poena, 5 skokova) - Carmelo Anthony (24 poena, 6 skokova) polako, ali sigurno vraćaju u utakmicu što kulminira izjednačenjem kod rezultata 98:98.

Tu je nastupao iskusni Posey koji samo 37 sekundi prije kraja susreta dobiva loptu na samom desnom rubu terena od kuda pogađa za tri i vodstvo svoje momčadi koje uspjevaju zadržati do kraja susreta. "Čovjek ima iza sebe pregršt iskustvo iz svojih "zlatnih" dana stoga mu pritisak u zadnjim trenucima igre sigurno nije nepoznat", pohvalnim riječima za svog suigrača završio je Paul.

Wizardsi večeras nisu imali nikakve šanse protiv ponovno dominantno Dwighta Howarda (26 poena, 14 skokova) koji je u samo osam uvodnih minuta zabio velikih 14 poena i tako nakon prve četvrtine svoju momčad odveo na velikih +13.

Predvođeni Caronom Butlerom (25 poena) i Antawnom Jamisonom (17 poena, 12 skokova) gosti do poluvremena ipak smanjuju razliku na +11, no u trećoj četvrtini Howardu se priključuje i Hedo Turkoglu (20 poena, 10 skokova) što rezultira ponovnim povećanjem vodstva. Ovog puta razlika je skočila na još većih +21.

Do kraja susreta domaćinima je preostalo samo pokušati ublažiti siguran poraz, a konačnih 15 poena razlike je najviše što su mogli. Valja napomenuti kako su ovom pobjedom košarkaši Orlanda stigli do šeste uzastopne gostujuće pobjede odnosno osme pobjede u posljednjih devet susreta što ih postavlja na drugo mjesto istočne konferencije, odmah ispod Cavaliersa koji imaju samo jedan poraz manje.