1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 30.11.2008, 15:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 500
Suci: Bebek (Rijeka), Petrović (Valpovo), Šetka (Đakovo)

Šibenik "potopio" Pjesnike

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.11.2008.

Iako su gosti poveli već na samom otvaranju susreta, malo je tko očekivao uvjerljivu, 4:0 pobjedu momčadi sa Šubićevca. Pored iznimno loše obrane "bijelih" odličnim napadačima Rodiću i Zecu nije bilo teško "skrojiti" pobjedu kojom su se učvrstili na vrhu HNL-a...

Ivan Parlov
46'
29
Ivan Krstanović
56'

Alvin Karadža
58'
26
Joško Kovač
83'
27
Hrvoje Spahija
88'
Ivica Kalinić

Pljusak koji je počeo pola sata prije početka susreta u kratkom je vremenu teren u Kranjčevićevoj učinio vrlo teškim za igru. U takvim je uvjetima bilo nemoguće očekivati kvalitetnu kombinatornu igru s malim brojem pogrešaka. Upravo je jedna takva, posljednje linije Pjesnika, odgovorna za rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme. U petoj je minuti obrani "bijelih", točnije Pavloviću, pobjegao Rodić i mirno poentirao iza Škorića. Bila je to akcija u kojoj je izbio sam ispred domaćeg vratara.

Minutu kasnije mladi se branič Pjesnika pokušao iskupiti za prethodnu pogrešku, njegov je udarac glavom nakon kornera Vugrinca otišao pokraj gola. U desetoj su minuti ponovno opasno zaprijetili Šibenčani, nakon centaršuta Rodića iznad vrata je pucao Kulušić. Samo minutu kasnije okvir gola promašio je i Kartelo s ruba šesnaest metara. Sve do 24. minuti i prilike Abdurahimija lopta je uglavom "plivala" na centru igrališta. U toj je minuti hitri veznjak Pjesnika prihvatio loptu te se sa desne strane probio u sredinu, no njegov solo prodor zaustavlja pad na rubu kaznenog prostora. Sudac Bebek pokazao je tek žuti karton Abdurahimiju.

Na novu se priliku ponovno čekalo dugo, u 34. je minuti Abdurahimi još jednom propustio matirati vratara Blaževića. Nakon što je prošao Celiščaka pucao je prema vratima, no udarac je po ovako teškom terenu bio previše slab za promjenu rezultata. Pred kraj poluvremena zaprijeti su gosti, Zec je u 41. minuti prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor Pjesnika no Škorić ipak nije imao ozbiljnijeg posla. Prvi su dio susreta prilikom zaključili domaći, nakon kombinacije Vugrinca i Mujdže novi je promašaj upisao Abdurahimi.

Po natopljenom terenu u Ulici pjesnika i u nastavku nije bilo povezane igre. Iako su domaći i dalje pokušavali voditi igru kontroliranim akcijama sve su češće posezali za nepopularnim i rijetko korisnim ispucavanjima napamet. Prvi udarac prema vratima u drugom se poluvremenu dogodio u 58. minuti kada je Matija Špičić iz dva pokušaja bio nedorečen. Slabi je udarac iz vrlo obećavajuće prilike završio u rukama gostujućeg čuvara mreže. U idućoj su minuti Šibenčani proputili još jednom iskoristiti pogrešku uže obrane Zagreba, lopta je u posljednji tren završila kod Škorića.

U 62. minuti brzu kontru "plavih" pogotkom je završio Ermin Zec, nakon što je iz igre ispao Vedran Ivanković, Kartelo i Škorić nisu uspjeli spriječiti novu promjenu rezultata. Slabog Oršulića još je na poluvremenu zamijenio Ivan Parlov, a umjesto jednako neuvjerljivog Jurendića od 56. je minute zaigrao Krstanović. No, niti te izmjene nisu donijele promjenu u ritmu igre Pjesnika. U 71. minuti Pavlović nije glavom uspio smanjiti rezultat, no na drugoj je strani u istoj minuti uspio poentirati Rodić. Obrana Zagreba izigrana je u dva školska poteza.

Obrana domaćih još je jednom "častila" goste, no Alispahić na ubačaj Ademija isprve puca samo iznad vrata već svladanog Škorića. I iduću je priliku za pogodak "zakuhala" Zagrebova zadnja linija, ovoga je puta malo neprecizan Zec. Sudbinu "bijelih" zapečatio je Joško Kovač uz pomoć okvira gola nakon još jednog lošeg poteza Kartela. Do kraja susreta indisponiranim Pjesnicima ostalo je tek da pričekaju posljednji sučev zvižduk i "razbijeni" krenu prema svlačionici.