1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 30.11.2008, 15:30 h, HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Šimčić (Koprivnica), Galović (Slavonski Brod), Kučina (Sveti Ivan Žabno)

Ante Jukić • nedjelja, 30.11.2008.

Eurogol Aljoše Vojnovića Sesvećanima ipak nije bio dovoljan za nešto više od časnog poraza u Vinkovcima. Cibalia je potpuno zasluženo slavila rezultatom 3:1, ponajviše zahvaljujući raspoloženom napadačkom dvojcu Malčić - Pavličić...

Ivan Babić
74'
21
Tomislav Jurić
79'
3
Tomislav Čuljak
90'+1'
Goran Jurakić
64'
9
Marijan Maruna
68'

Marko Guja
82'
Ljupko Petrović

Još se malobrojni gledatelji na vinkovačkom stadionu nisu pošteno ni smjestili na svoja mjesta, a Cibalia je već došla u vodstvo. Boris Leutar je u 3. minuti lijepom dugačkom loptom izbacio Željka Malčića, čiji je prizemni centaršut u vlastitu mrežu skrenuo Renato Pilipović. Priliku za poravnanje Sesvećani su imali samo dvije minute poslije, ali je Juroševa "bomba" s 20-ak metara prohujala pokraj gola domaćih. Vrlo sadržajnih uvodnih deset minuta vinkovačke utakmice zaključio je Tomislav Pavličić, koji je opasno zaprijetio iz slobodnog udarca.

Nakon tog pokušaja uslijedilo je kraće razdoblje prvog poluvremena bez većih uzbuđenja, a onda je Cibalia, u razmaku od samo nekoliko minuta, propustila tri izgledne prilike za udvostručenje vodstva. U 24. minuti Barabanovu prizemnu loptu u gol Croatije propustila su ugurati čak tri igrača domaćih, a zatim je, pet minute kasnije, Pavličić mogao i opasnije pucati nakon što se s lijeve strane sjurio u gostujući šesnaesterac. Isti igrač u glavnoj je ulozi već u sljedećem napadu, kada je napravio pravi "dar-mar" na desnoj strani gostujuće obrane, a onda i uputio opasan centaršut, koji Malčić nije uspio iskontrolirati.

Propuštene prilike Vinkovčanima su se zamalo osvetile u 31. minuti. Vojnović je odlično podvalio loptu Šabanu, ali ovaj potonji nije uspio savladati Burcsu u situaciji "1 na 1". Nažalost po Vinkovčane, ni sjajni domaći vratar nije mogao spriječiti ono što se dogodilo u 39. minuti. Aljoša Vojnović primio je loptu otprilike 35 metara od gola nebesko-plavih, napravio s njom nekoliko koraka, a zatim gromovitim udarcem pogodio lijeve rašlje Burcsina gola.

Primljeni pogodak još je više motivirao Vinkovčane, koji su do kraja poluvremena "pošto-poto" željeli vratiti rezultatsku prednost. Nakon što je u 43. minuti promašio čitavu loptu u izglednoj situaciji, Željko Malčić je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena odlično prihvatio dugačku loptu Pavličića, a zatim zaobišao gostujućeg vratara Šimića i pogodio za 2:1. Potpuno zasluženo, s obzirom da je Cibalia u prvih 45 minuta bila puno bolja momčad na terenu.

U istom ritmu u kojem su završili prvo, nebesko-plavi su nastavili i u drugom poluvremenu, a kao rezultat takve igre stigla je stopostotna prilika Barabana, koji ipak nije uspio okruniti lijepo proigravanje glavom Milardovića. Taj promašaj kao da je unio nekakav strah u redove domaće redove, koja se sve više povlačila u svoju polovicu, no Sesvećani danas nisu bili momčad koja bi uspjela ugroziti pobjedu domaćih.

Jedina spomena vrijedna prilika gostiju u drugom poluvremenu zbila se u 80. minuti, no i ona je stigla kao plod greške obrane domaćih. I ovog puta je u prilici bio Šaban, no ishod je bio isti kao u prvom poluvremenu. U posljednjim sekundama utakmice, kad su se gotovo svi gostujući igrači preselili u šesnaesterac domaćih, Cibalia je postigla i treći pogodak, koji je stavio "točku na i" nedjeljne vinkovačke priče. Kontranapad je povukao najbolji pojedinac nebesko-plavih u današnjoj utakmici, Tomislav Pavličić, dok se za realizaciju pobrinuo njegov imenjak Mazalović. Cibalia je, tako, stigla do svog sedmog boda u posljednje tri utakmice, dok kriza Sesvećana traje i dalje.